partner serwisu

Retry - klon gry Flappy Bird od twórców Angry Birds

Retry - klon gry Flappy Bird od twórców Angry Birds
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
6 maja 2014, 15:18
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
angry birds, apple, appstore, flappy bird, ios, ipad, iphone, retry, rovio

Rovio to firma znana przede wszystkim z niezwykle popularnej na wszelkich platformach mobilnych gry Angry Birds. Niestety, kolejne gry opracowane przez Rovio furory już nie zrobiły. Teraz firma próbuje odzyskać sławę na fali popularności innego tytułu: opracowanej przez wietnamskiego programistę gry Flappy Bird. Klon uznawanej za jedną z najbardziej irytujących gier nazwano Retry.

Opublikowana właśnie w sklepie AppStore produkcja fińskich twórców słynnej serii Angry Birds bardzo przypomina stylizowany na 8-bitowe, pełne pikseli gry pierwowzór - grę Flappy Bird. Aplikacja opracowana przez Level11:  nowy zespół deweloperski w Rovio oczywiście nieco zmodyfikował zasady. Gracz, zamiast pokracznym skrzydlatym stworzeniem, steruje niewielkim samolocikiem. Sposób sterowania jest podobny jak w wietnamskim pierwowzorze - gra nie jest łatwa, ale nie jest też tak, że po rozbiciu samolotu (w wyniku zetknięcia się z jakąkolwiek przeszkodą) gracz musi zaczynać zupełnie od początku. Zastosowano tu podział na etapy. 

Ciekawostką jest sposób dystrybucji gry. Jest ona w tej chwili dostępna wyłącznie na platformę iOS, oczywiście za pośrednictwem sklepu App Store, ale tylko dla mieszkańców trzech krajów: rodzimej dla firmy Rovio Finlandii, Kanady oraz Polski.

Posiadacze mobilnych gadżetów Apple'a, którzy chcą się przekonać na ile trudny jest "zmechanizowany" klon Flappy Birda mogą już pobierać grę ze sklepu App Store.

Czy bezpłatny Retry powtórzy sukces serii Angry Birds? Tytuł (ang. retry - spróbuj ponownie) to swego rodzaju zaklinanie rzeczywistości, ale już ze świata kinematografii wiadomo, że remake'i niezwykle rzadko okazywały się lepsze od oryginału. 

2014.11.16, 20:59
Rovio popełniło kilka błędów wydając coraz to nowsze wersje Angry Birds. Zabili kurę, która znosiła im złote jajka. Do dzisiaj uważam, że tradycyjna wersja wściekłych ptaków, chociaż była pomysłem wzorowanym na innych produkcjach, okazała się najbardziej trafiona, wręcz genialna. Każda kolejna wersja była już tylko dobijaniem pierwowzoru. http://AngryBirdsOnline.pl