partner serwisu

Qualcomm chciał skrytykować iPhone’a X, wyszło słabo

Qualcomm chciał skrytykować iPhone’a X, wyszło słabo
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
13 września 2017, 14:26
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
apple, ipjone x, qualcomm, smapdragon, smartfon

Procesory Snapdragon to jedne z najlepszych układów dla urządzeń z Androidem i Windowsem. Ich producent nabrał przez to takiej pewności siebie, że postanowił pośmiać się z firmy Apple. Niestety, wyszło kiepsko.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Nie mamy nic przeciwko fajnym, a zarazem złośliwym reklamom. Miło jest patrzeć na umiejętne dokuczanie jednym firmom przez drugie. A firma Qualcomm zdecydowanie ma autorytet, by wypadać w takich starciach wiarygodnie. Od lat jest jednym z liderów na rynku procesorów ARM, odpowiadając za znaczną część innowacji na rynku mobilnych. Dlatego też tuż przed premierą telefonu iPhone X zdecydowała się o tym przypomnieć. Niestety, pisząc kolokwialnie, spaliła to po całości. Qualcomm zdecydował się bowiem przytoczyć kilka faktów z historii rozwoju telefonów komórkowych. Niestety, ktoś, kto stworzył to porównanie może i zna się na marketingu, ale o wspomnianej historii nie ma zielonego pojęcia.

Qualcomm kontra iPhone XW tej tabeli jest sporo błędów...
 

Faktycznie, to nie iPhone X wprowadził na rynek takie innowacje, jak bezprzewodowe ładowanie, organiczny wyświetlacz, bezramkową obudowę i wiele innych. Mając tak łatwy materiał do drwin Qualcomm powinien mieć proste zadanie. Tymczasem w jego porównaniu aż roi się od błędów. Przykładowo, twierdzi, że wyświetlacze OLED pojawiły się po raz pierwszy w telefonie LG G Flex, a tymczasem debiutowały dużo wcześnie w Samsungu Galaxy S. Wymienia też telefony HTC U11, Xiaomi Mi 6 czy LG V30 jako te, które wprowadziły na rynek Bluetooth 5, a tymczasem zrobiły to telefony Galaxy S8. Szczególnie zabawne jest jednak wskazanie HTC One M7 jako pierwszego telefonu z podwójnym obiektywem: nie tylko nie był pierwszy, ale model ten takiego obiektywu nie posiada! Miało być zabawnie, i faktycznie tak wyszło. Choć – jak podejrzewamy – niezupełnie z uwagi na błyskotliwość Qualcommu. Wszystkie wspomniane błędy zostały już poprawione, jednak w internecie nic nie ginie, więc wpadka jeszcze długo będzie wspominana w sieci.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.