partner serwisu

Program PIT Format 2014 pomoże w przygotowaniu zeznania podatkowego

Program PIT Format 2014 pomoże w przygotowaniu zeznania podatkowego
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
13 stycznia 2015, 15:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
pit, pit 2014, pit format 2014, program do rozliczenia podatków, rozliczenia podatkowe, rozliczenie pitu, rozliczenie podatków

Termin rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) za 2014 rok mija dopiero 30 kwietnia, jednak nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Im szybciej przygotujemy i złożymy właściwe zeznanie, tym szybciej otrzymamy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku, a nawet jeśli nie możemy na niego liczyć, to i tak lepiej mieć ten obowiązek z głowy wcześniej, niż go niepotrzebnie odkładać. Tym bardziej, że przygotowanie rocznego PITa nie musi być skomplikowanym, wyczerpującym procesem, po którym i tak będziemy zastanawiać się, czy wszystkie pola wypełniliśmy właściwie. Zdecydowanie lepiej jest wybrać odpowiedni program do przygotowania rozliczenia, w którym będziemy musieli podać tylko informacje o dochodach i pozostałe wymagane dane, a on zajmie się już wszystkimi obliczeniami i przygotowaniem dokumentów. Jednym z takich programów jest PIT Format 2014, który możecie pobrać i korzystać z niego zupełnie za darmo.

PIT Format 2014 obsługuje wszystkie typy zeznań podatkowych dla osób fizycznych, niezależnie od źródeł osiąganego dochodu. Można w nim przygotować następujące typy dokumentów:

  • PIT 28,
  • PIT 28A,
  • PIT 28B,
  • PIT 36,
  • PIT 36L,
  • PIT 37,
  • PIT38,
  • PIT 39

Dostępne są też wszystkie niezbędne załączniki i formularze, między innymi NIP-1, NIP-3, NIP-B oraz NIP-C.

Przygotowanie zeznania podatkowego za 2014 rok sprowadza się do wypełnienia jedynie niezbędnych pól PITa, określających rodzaj zeznania, nasze dane, szczegółowe informacje dotyczące dochodów i wpłaconych zaliczek.

PIT Format 2014

Oczywiście w zależności od rodzaju zeznania wymagane dane będą się różnić, co jednak najważniejsze - program sam wykona wszystkie niezbędne obliczenia i wygeneruje gotowy do druku lub wysłania drogą elektroniczną PIT. 

PIT Format 2014

Program umożliwia także przygotowanie wielu zeznań, pozwala też na eksportowanie danych z jednego dokumentu do kolejnych, które wypełniamy, nie ma więc konieczności wielokrotnego wpisywania tych samych danych. 

Jak wspomnieliśmy, ze złożeniem zeznania podatkowego nie ma co zwlekać, lepiej zrobić to jak najszybciej. Już teraz możecie więc pobrać PIT Format 2014 i z jego pomocą przygotować swoje rozliczenie podatkowe. Aplikacja dostępna jest także w wersji przeglądarkowej na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Dzięki temu rozwiązaniu bez problemu skorzystają z niej również ci użytkownicy, którzy na swoich komputerach nie mają zainstalowanego Windowsa, a np. Linuxa lub OS X od Apple - wystarczy dowolna nowoczesna przeglądarka internetowa.

2015.04.15, 08:25
Jeśli ktoś pracuje w zakładzie zatrudniającym powyżej 5 osób i rozlicza się pit 37 może skorzystać z poniższego linku i postępować zgodnie z instrukcją.
Od tego roku urząd skarbowy rozlicza za nas pity, my zaznaczamy wyłącznie ulgi oraz przekazanie 1 % podatku. Mi wczoraj ta czynność zajęła 10 min. Wystarczyła pit z zakładu pracy oraz przychód z pitu z zeszłego roku. Taką możliwość mamy od marca tego roku

http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-w..._INSTANCE_R0lg_
miroslaw.morawski
2015.04.19, 16:06
szkoda tylko, że ten program 'zmusza' do przekazania 1% określonej liczbie beneficjentów, a nie pozwala na przekazanie go innym. Najgorsze, że robi to dopiero na końcu wypełniania. Tak samo robi wiele innych 'darmowych programów'!
Taka informacja winna się znaleźć na początku programu!!! niczym ostrzeżenie