partner serwisu

Prezydent Andrzej Duda po zaprzysiężeniu wygłosi przemówienie transmitowane na żywo na Facebooku. Jako pierwszy polityk na świecie skorzysta z Live for Facebook Mentions!

Prezydent Andrzej Duda po zaprzysiężeniu wygłosi przemówienie transmitowane na żywo na Facebooku. Jako pierwszy polityk na świecie skorzysta z Live for Facebook Mentions!
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
6 sierpnia 2015, 02:42
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, andrzej duda, duda, elekt, facebook, live for facebook mentions, mentions, prezydent, przemówienie, sierpień, streaming, wideo, wideo na żywo, zaprzysiężenie

Prezydent Andrzej Duda już w trakcie swojej kampanii wyborczej udowodnił, że jest jednym z niewielu polskich polityków, którzy z social media radzą sobie naprawdę nieźle. Pora więc na następny krok. Kilkanaście godzin temu Facebook poinformował o wprowadzeniu nowej funkcjonalności w usłudze Facebook Mentions, a już teraz wiadomo, że jedną z pierwszych osób na świecie (a absolutnie pierwszą w Polsce), które z niej skorzystają, będzie właśnie Prezydent (jeszcze elekt) Andrzej Duda, który o 19.30 wygłosi przemówienie, które dzięki Live for Facebook Mentions transmitowane będzie na żywo na Facebooku.

Facebook Mentions to skierowane wyłącznie do osób publicznych narzędzie, znacznie ułatwiające budowanie wizerunku, utrzymywanie kontaktu z obserwującymi i kontrolę wszystkiego, co pojawia się na Facebooku (i nie tylko), a co jest związane z korzystającym z Mentions celebrytą, sportowcem czy politykiem. W ostatnich godzinach na blogu Facebooka poinformowano, iż narzędzie to zostało rozbudowane o nową funkcjonalność - Live for Facebook Mentions - która pozwala na strumieniowanie wideo bezpośrednio na profil użytkownika. Od strony użytkowej nie jest to szczególna nowość, dość wspomnieć o Periscope czy Meerkat, jednak w przypadku serwisu społecznościowego z Menlo Park możliwość streamowania wideo na żywo to spory sukces. 

Co jednak najciekawsze, jedną z pierwszych osób publicznych, które skorzystają z Live for Facebook Mentions będzie Prezydent Andrzej Duda, który na dzień swojego zaprzysiężenia zapowiedział także specjalne wystąpienie, które o godzinie 19:30, dzięki nowej usłudze, będzie transmitowane na żywo na jego facebookowym profilu. Tym samym nowy Prezydent Rzeczypospolitej staje się pierwszą osobą w Polsce i pierwszym światowym politykiem, któremu dane będzie skorzystać z nowej funkcjonalności Mentions. 

Andrzej Duda - Live for Facebook Mentionsźródło: facebook.com/andrzejduda

Tego typu współpraca między Andrzejem Dudą a Facebookiem wydaje się być całkowicie naturalną koleją rzeczy. Już w trakcie kampanii wyborczej Duda (oraz jego sztab) udowodnił, że na social mediach zna się lepiej, niż jakikolwiek inny polski polityk. Tym samym trudno byłoby wyobrazić sobie jakiegokolwiek innego członka polskich elit rządzących lub opozycyjnych w roli swoistego ambasadora Live for Facebook Mentions w naszym kraju. Nie wdając się w kwestie polityczne ( w Softonecie staramy się nie dotykać tych tematów, choć rozumiemy, że nie zawsze jest to w pełni możliwe) życzylibyśmy sobie, żeby również pozostali czołowi przedstawiciele władzy zbliżyli się nieco do nowych technologii, a ich użytkowników przestali uważać za łatwych do zmanipulowania młodych ludzi siedzących przed komputerem, oglądających filmiki, pornografię i pociągających z butelki z piwem.

czehoo
2015.08.06, 08:12
Pierwsza i od razu głupia decyzja, 'fejs' jest dla mas nie dla prezydentów....
ojciec jacek
2015.08.06, 08:33
Nienawidze facebooka, nienawidzę Dudy ergo mam w nosie jego przemówienie....
kriss20121
2015.08.06, 08:50
ojciec jacek @ 2015.08.06 08:33
Nienawidze facebooka, nienawidzę Dudy ergo mam w nosie jego przemówienie....


kochasz za to Komorowskiego, WSI i pro Civili...
jedrzejowski1
2015.08.06, 08:56
chłop też nienawidził kombajnu, a jak pierwszy rower przejechał przez wieś to baby wypadły z widłami, że diabeł jedzie
ojciec jacek
2015.08.06, 09:04
kriss20121 @ 2015.08.06 08:50
ojciec jacek @ 2015.08.06 08:33
Nienawidze facebooka, nienawidzę Dudy ergo mam w nosie jego przemówienie....


kochasz za to Komorowskiego, WSI i pro Civili...

Wniosek nieprawdziwy. Pisowskie klapki na oczach.
padk1
2015.08.06, 09:41
Panie Prezydencie Duda deklaruje pan że dobro narodu jest najważniejsze , proszę zatem podpisać się pod tym - http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_wi...olitej_polskiej
karol3414
2015.08.06, 10:12
Będzie też pierwszym na świcie prezydentem, który rozpocznie kadencję od tak ważnej rzeczy jak postawienie pomnika najmniejszemu z najmniejszych, kompletnie ignorując głosy bądź co bądź dużej grupy społeczeństwa.
ocalony0
2015.08.06, 14:37
WITAM. Jestem świadomy z czym PAN PANIE PREZYDENCIE
zgodził się zmierzyć. To rzecz bardzo trudna ale możliwa.

Życzę PANU I CAŁEJ EKIPIE ABY SIE UDAŁO
Ze swojej skromnej strony mogę tylko wyszczególnić to co PAN właściwie
założył jako archetyp własnej działalności
WSPÓLNOTA

Oprócz tego dodam że Polska wspólnota choruje. Ale mówię to majac świadomość że zmianę tego powinienem zacząć od własnego podwórka. Myślę że choruje na to na co choruje sporo Polaków. Brakuje mi wiary . Choruje na schizofrenię ale jestem świadomy że ta choroba dotyczy także i osób ' Zdrowych ' /źle zdiagnozowanych. Schizofrenia to niski poziom jakosci życia w szerokim zakresie. Życzę Polakom aby się udało wyleczyć nas z tego Trudne ale możliwe. Nie wolno się poddawać.
ocalony0
2015.08.06, 14:39
Adam Cholewińśki
jeden z obywateli
drugi stopień niepełnosprawności
ogromne perspektywy
optymizm /https://www.facebook.com/adam.cholewinski.1