partner serwisu

Plex Media Server trafia do urządzeń WD My Cloud

Plex Media Server trafia do urządzeń WD My Cloud
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
17 czerwca 2015, 14:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
cloud, multimedia, nas, plex, plex media server, prywatne chmury, serwery nas, wd, wd my cloud

Firma Western Digital poinformowała o rozszerzeniu oferty oprogramowania dostępnego dla produktów z serii WD My Cloud, użytkownicy nowych, a także posiadacze już wcześniej kupionych urządzeń z tej serii, mogą - po aktualizacji oprogramowania wewnętrznego - korzystać już z dostępnej aplikacji Plex.

Plex to popularny, wieloplatformowy, multimedialny odtwarzacz i menedżer zdjęć, filmów i muzyki. Dzięki pojawieniu się aplikacji Plex na "prywatne chmury" z serii WD My Cloud, posiadacze tych serwów NAS mogą tworzyć multimedialne biblioteki danych, do których dostęp można uzyskać z poziomu dowolnego urządzenia podłączonego do domowej sieci, oczywiście przy założeniu, że sam serwer NAS WD My Cloud wraz z zainstalowanym na nim oprogramowaniem Plex również jest do tej sieci podłączony.

Dzięki aplikacji Plex możliwe jest nie tylko tworzenie multimedialnych bibliotek wykorzystujących dostępną przestrzeń zapisu na urządzeniu WD My Cloud, ale również strumieniowe przesyłanie filmów, zdjęć i muzyki np. na telewizory smart TV, smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne podłączone do domowej sieci WiFi. Strumieniowy przesył bezpośrednio z urządzeń My Cloud dotyczy modeli My Cloud Mirror, My Cloud EX2/EX4, My Cloud EX2100/EX4100 oraz My Cloud DL2100/4100. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.