partner serwisu

Periscope dla Androida wydany

Periscope dla Androida wydany
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
26 maja 2015, 21:16
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, google, periscope, streaming na androidzie, strumieniowanie wideo, twitter

Możliwość strumieniowania za pomocą smartfona materiałów wideo trafia w ręce coraz większej ilości osób. Należąca do twórców portalu społecznościowego Twitter usługa Presicope została właśnie udostępniona użytkownikom Androida dzięki wydaniu aplikacji przeznaczonej na ten właśnie system operacyjny.

Strumieniowanie materiałów wideo za pomocą urządzeń przenośnych to najnowszy pomysł twórców portali oraz usług społecznościowych na zainteresowanie i przyciągniecie użytkowników. Do niedawna takie możliwości ograniczone były jedynie do osób korzystających ze smartfonów i tabletów Apple, jednak kilka tygodni temu na mobilnej platformie Google zadebiutowała usługa Meerkat, a dziś dołącza do niej konkurencyjny Periscope. Androidowy wariant tytułowego bohatera tej aktualności oferuje użytkownikom wiele funkcji dostępnych w wersji przeznaczonej na system iOS, ale nie zabrakło w nim także nowych możliwości, takich jak chociażby Return to Broadcast pozwalającej na szybki powrót do oglądanego materiału po przerwaniu emisji na przykład przez połączenie telefoniczne. W ręce użytkowników został oddany także mechanizm powiadomień, który informuje o tym, że śledzona osoba zalogowała się do usługi, rozpoczęła nadawanie lub zdobyliśmy nowego subskrybenta. Niestety te powiadomienia są globalne i nie można zastosować różnych wariantów do różnych osób, także wyłączenie informowania o rozpoczęciu nadawania będzie dotyczyło wszystkich śledzonych przez nas użytkowników.

 

Jednym z największych problemów, z którymi twórcy Periscope dla Androida musieli się zmierzyć była duża fragmentacja mobilnej platformy Google, dlatego też zdecydowali się ograniczyć dostępność aplikacji do najnowszych wersji systemów operacyjnych - KitKat i Lollipop - co zdecydowanie skróciło czas powstawania programu. Periscope dla Androida możecie pobierać już teraz ze sklepu Google Play.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.