partner serwisu

Opera z darmowym VPN

Opera z darmowym VPN
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
21 kwietnia 2016, 12:04
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bezpieczeństwo, darmowy vpn, opera, prywatność, prywatność w internecie, ukrywanie ip, ukrywanie tożsamości w internecie, virtual private network, vpn, vpn za darmo, wirtualne sieci prywatne

Po latach stagnacji i kopiowania rozwiązań dostępnych u konkurencji norweska przeglądarka wraca na szlak, którym dumnie kroczyła w przeszłości. Informowaliśmy o dodaniu do niej narzędzia do blokowania reklam oraz usprawnionym trybie prywatnym, a teraz dowiedzieliśmy się, że Opera została wyposażona w darmowy VPN, co może zdecydowanie podnieść poziom bezpieczeństwa korzystających z niej osób.

VPN, czyli Virtual Private Network (wirtualna sieć prywatna) to usługa stworzona z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa oraz dbanu o prywatność użytkowników internetu. Przeglądanie Sieci z wykorzystaniem takich narzędzi cieszy się coraz większa popularnością. Co trzecia osoba w wieku od 16 do 34 lat używa tuneli VPN do ukrywania swojej tożsamości w internecie lub przeglądania do stron i usług z blokadami regionalnymi oraz innymi formami ograniczania dostępu do treści. Niestety zdecydowana większość oferowanych usług VPN jest płatna, a część z nich wymaga konfiguracji aplikacji klienckich, co nie zawsze jest łatwe. Te problemy rozwiązać chce Opera Software. Po latach stagnacji oferowana przez norweską firmę przeglądarka wraca na szlak, którym dumnie kroczyła w przeszłości i dodaje swojej aplikacji coraz więcej bardzo przydatnych funkcji, których tylko próżno szukać u konkurencji. Po zintegrowaniu z Operą narzędzia do blokowania reklam i usprawnieniu trybu prywatnego przyszedł czas na integrację z przeglądarką darmowej usługi VPN.

VPN w Operze oferuje te same funkcje, które dostępne są w komercyjnych rozwiązaniach. Użytkownicy norweskiej przeglądarki internetowej mogą ukrywać adres IP, omijać blokady regionalne i inne formy ograniczania treści na stronach internetowych oraz w usługach, a także zwiększyć bezpieczeństwo w czasie korzystania z publicznych sieci WiFi. Rozwiązanie oferowane przez Opera Software jest całkowicie darmowe, bez ograniczeń transferu danych oraz głęboko zintegrowane z przeglądarką co sprawia, że korzystanie z niego jest niezwykle proste.

Takiego rozwiązania spodziewaliśmy się już od pewnego czasu. W marcu zeszłego roku Opera Software kupiła firmę SurfEasy, która zajmuje się tworzeniem narzędzi do bezpiecznego przeglądania internetu. Już wtedy zastanawialiśmy się, czy takie połączenie zaowocuje dodaniem do przeglądarki klienta VPN. Przypuszczenia te okazały się słuszne i już dziś każdy zainteresowany prywatnością w internecie może sprawdzić takie rozwiązanie pobierając rozwojową wersje przeglądarki:

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.