partner serwisu
Autopromocja

Onet News – bądź na bieżąco, gdziekolwiek jesteś

Onet News – bądź na bieżąco, gdziekolwiek jesteś
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
14 września 2014, 14:31
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, giełda, gry, horoskop, informacje, ios, ipad, iphone, kursy walut, nowa aplikacja onetu, onet, onet news, pogoda, polityka, repertuar kin, sport, styl życia, technologie, wiadomości, życie gwiazd

Błyskawiczny dostęp do najnowszych i najświeższych wiadomości z kraju i ze świata, a także tych najbliższych, lokalnych; do tego informacje o pogodzie, kursy walut i wskaźniki giełdowe czy dostęp do repertuaru kin - to wszystko i jeszcze więcej zapewnia strona główna Onet.pl.
Teraz, dzięki najnowszej odsłonie aplikacji mobilnej Onet News możecie mieć ją zawsze przy sobie. Również w trybie offline, czyli bez połączenia z internetem.

Nowa aplikacja newsowa Onetu to przede wszystkim stały dostęp do najważniejszych informacji. Niezależnie od tego, czy interesują Was wiadomości polityczne z kraju i ze świata, sport, nowości ze świata technologii lub kultury czy może styl życia bądź kariery i tajemnice gwiazd - Onet News pozwoli Wam być zawsze na bieżąco.

A jeśli interesują Was wiadomości i wydarzenia lokalne, wystarczy wybrać miasto, w jakim przebywacie lub pozwolić aplikacji na automatyczne ustalenie lokalizacji. Od tego momentu nie umknie Wam żadne istotne wydarzenie w Waszej okolicy.

W aplikacji pojawiają się jednak nie tylko najnowsze, ale jednocześnie najważniejsze i najciekawsze informacje, wybierane specjalnie przez redaktorów Onetu. Onet News to, mówiąc obrazowo, strona główna Onet.pl zaprezentowana w formie najodpowiedniejszej dla urządzeń mobilnych.

Onet News do maksimum wykorzystuje możliwości urządzeń, na których jest zainstalowana. Na smartfonach wiadomości z poszczególnych kategorii prezentowane są w formie przewijanych w pionie list, możliwych do obsłużenia jednym palcem.

Onet News 2.0

Większe ekrany tabletów to więcej miejsca na newsy - są one więc ułożone w trzech szpaltach, dzięki czemu dostęp do najnowszych wiadomości jest jeszcze łatwiejszy.

Onet News 2.0

Żeby zmienić kategorię wystarczy przesunąć ekran w lewo lub w prawo, można też stuknąć w wybraną kategorię - ich lista zawsze znajduje się na górze ekranu zarówno na smartfonach, jak i na tabletach. Kolejność kategorii nie wszystkim musi jednak odpowiadać, w końcu jedni bardziej interesują się polityką, a inni sportem albo technologiami. Proste, przejrzyste menu umożliwia dostosowanie aplikacji do potrzeb każdego użytkownika.

Onet News 2.0

Konfiguracja możliwa jest nie tylko w zakresie ustalenia kolejności kategorii. Pozwala również na wybór odpowiedniej wielkości czcionki na ekranie, a także na skorzystanie z trybu nocnego, czyli zmniejszenia jasności ekranu bez konieczności wchodzenia do menu ustawień urządzenia.

Onet News 2.0

Każdą czytaną informację można w łatwy sposób udostępnić w serwisach społecznościowych czy wysłać do znajomych mailem bądź smsem. Onet News umożliwia także komentowanie tekstów, w dodatku bez konieczności logowania.

Onet News 2.0

A kiedy przeczytacie już wybrany artykuł, do kolejnego możecie przejść w najprostszy możliwy sposób. Nie ma potrzeby powrotu do listy wiadomości z danej kategorii - wystarczy przesunąć palcem w lewo.

Onet News 2.0

Aplikacja nie zapomina o Was także wtedy, kiedy ją wyłączycie. Jeśli dzieje się coś naprawdę ważnego, informację o tym otrzymacie w formie powiadomienia.

Onet News to najlepszy sposób na to, żeby zawsze być na bieżąco. Również wtedy, kiedy nie macie dostępu do internetu. Tryb offline pozwala na czytanie wszystkich wiadomości, które pojawiły się przy ostatnim połączeniu z siecią.

Dodatkowe funkcje aplikacji to dostęp do aktualnych kursów walut i notowań giełdowych, programu telewizyjnego i repertuaru kin, możliwość sprawdzenia pogody, a także skorzystania z usługi Video On Demand Onetu i dokonania zakupów na Allegro.

Onet News 2.0

Jak zainstalować nową wersję Onet News? Pobierz ją ze specjalnej strony Onet News, jest też dostępna w sklepach Google Play (dla Androida) i App Store (na iPhony oraz iPady). Możecie ją pobrać oczywiście zupełnie za darmo.

jacek0
2014.09.15, 10:37
OK, ale po co 'programowi' takie dostępy jak: Tożsamość, Lokalizacja, Zdjęcia/multimedia/plik, Informacje o połączeniu Wi-Fi, Identyfikator urządzenia i informacje o połączeniu? Czy to trochę nie przesada ze strony Onetu?
pan bob
2014.09.15, 13:24
jacek0 @ 2014.09.15 10:37
OK, ale po co 'programowi' takie dostępy jak: Tożsamość, Lokalizacja, Zdjęcia/multimedia/plik, Informacje o połączeniu Wi-Fi, Identyfikator urządzenia i informacje o połączeniu? Czy to trochę nie przesada ze strony Onetu?

- Tak to dziś jest, żeby funkcjonować: 'jako tako' :) w dzisiejszych czasach, trzeba się w coś zaangażować i należeć do czegoś... i tak Nas Wszystkich kontrolują we wszystkim co robimy [Amerykanie to są pod tym względem mistrzami, lubią po prostu gromadzić informacje na każdy temat]. Trzeba zawsze życie - live, brać z dystansem do Samego siebie. :)
antek emigrant
2014.09.15, 14:22
PRECZ !!! CENZURA JAK W PRLU-u !!! Wycinają komentarze które nie są pro POwskie a chętnie zamieszczają antypolskie wpisy! DNO!
2014.09.15, 14:32
antek emigrant @ 2014.09.15 14:22
PRECZ !!! CENZURA JAK W PRLU-u !!! Wycinają komentarze które nie są pro POwskie a chętnie zamieszczają antypolskie wpisy! DNO!

Nie wiem co prawda, jakie komentarze uważasz za wycięte, ale nieśmiało chciałem przypomnieć, że to serwis technologiczny, o oprogramowaniu, a nie o polityce ;)
2014.09.15, 17:49
Antkowi zapewne chodziło o komentarze na Onecie, a nie Softonecie ;)