partner serwisu

OneDrive znosi limit przestrzeni dyskowej dla użytkowników Office 365

OneDrive znosi limit przestrzeni dyskowej dla użytkowników Office 365
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
27 października 2014, 20:22
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
chmura, dysk w chmurze, microsoft, office, office 365, onedrive, pakiet biurowy office

Mimo złej prasy dostawcy usług chmurowych próbują zachęcać klientów do korzystania z ich produktów pokazując, że dysk w chmurze nie jest tak straszny jak go malują. Dzisiejszy wpis na firmowym blogu zespołu odpowiedzialnego za OneDrive informuje o tym, że użytkownicy pakietu biurowego Office 365 zostaną obdarowani nielimitowaną przestrzenią w usłudze dysku w chmurze od Microsoftu.

Firma z Redmond w ostatnich miesiącach bardzo stara się uatrakcyjnić usługę OneDrive. Najwięcej korzyści z działań promocyjnych mają użytkownicy pakietu biurowego Office 365, bo obejmują ich nie tylko zmiany przeznaczone dla wszystkich, ale także te skierowane do klientów płacących za usługi Microsoftu. Od dziś ta grupa klientów może przestać przejmować się tym, czy w chmurze firmy z Redmond nie zabraknie im miejsca na dane. Jak donosi firmowy blog zespołu OneDrive, wcześniej powiększony limit przestrzeni w dyskach chmurowych użytkowników pakietu biurowego Office 365 został dziś kompletnie zniesiony. Z nieograniczonej przestrzeni w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać użytkownicy, którzy wykupili abonament usług Office 365 Home, Personal i University. Posiadacze Office 365 dla Biznesu także będą mogli cieszyć się nielimitowanym miejscem na dane w chmurze, jednak informacje o tym kiedy zostaną objęci tą promocją pojawi się dopiero na stronie Office 365 roadmap.

Tak jak w przypadku wcześniejszych zmian w usłudze OnDrive także i tym razem nie wszyscy od razu będą mogli skorzystać z nowej funkcji. Znoszenie limitów na kontach klientów Microsoftu rozpocznie się z kilka dni i będzie wprowadzane sukcesywnie, jednak firma z Redmond nie podała informacji o tym w jakiej kolejności będą aktualizowane konta. Została jednak uruchomiona strona internetowa, dzięki której chętni użytkownicy będą mogli zapisać się do kolejki i czerpać korzyści z nielimitowanej przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive wcześniej niż inni.

mi.ol
2014.10.28, 08:15
A co się stanie z danymi kiedy przestaniemy płacić haracz za korzystanie z Office w chmurze? Tak tylko pytam. Mi to wygląda na zniewolenie bo jeżeli nie zapłacimy nasze dane zostaną usunięte (tak mi się wydaje). O bezpieczeństwie i udostępnianiu naszych plików rządowym agencjom USA nawet nie wspomnę.
2014.10.28, 10:07
Tak, pliki z kasowanych kont są usuwane, ale to nie powinno raczej nikogo dziwić. Poza tym wymiana danych ze wszystkimi usługami chmurowymi działa w obie strony, każdy wysłany plik można też pobrać ;) Także jeśli ktoś zamierza przestać korzystać z pakietu Office 365 może zabezpieczyć swoje dane.
Edytowane przez autora (2014.10.28, 10:27): literówka
Kwancik
2014.10.28, 20:24
Trzeba nie miec za grosz wyobrazni , zeby korzystac z tzw. 'chmur dyskowych'
To nic innego jak udostepnianie szczegolnie wrazliwych , prywatnych ( o sluzbowych plikach nie wspomne , bo zadna szanujaca sie firma nie zezwoli swoim pracownikom na lokowanie plikow ) CIA , NSA i innym sluzbom specjalnym.
Od tego sa przenosne twarde dyski , nie zas wirtualny swiat.
2014.10.29, 09:04
Masz rację, wrzucanie wszystkie go jak leci 'do chmury' t co najmniej głupi pomysł, ale istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie danych przed nieautoryzowanym dostępem, także nie demonizowałbym takiego sposobu przechowywania informacji.