partner serwisu

OneDrive pozwoli na przechowywanie większych plików

OneDrive pozwoli na przechowywanie większych plików
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
2 września 2014, 00:14
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
chmura, cloud, dropbox, gdrive, google drive, microsoft, onedrive

Wojna o każdego użytkownika dysków w chmurze staje się coraz bardziej zażarta, a dostawcy owych usług co chwilę bardziej śrubują swoje oferty. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Dropbox dostosował ceny swoich produktów do konkurencji. Tym razem Microsoft informuje o prowadzonych pracach nad podniesieniem limitu 2 GB pojemności pojedynczego pliki przechowywanego w usłudze OneDrive.

Ta informacja pojawiła się po raz pierwszy wczoraj na łamach serwisu Reddit, kiedy jeden z użytkowników zauważył, że pliki o pojemności 3 GB, które trzymał na dysku w folderze OneDrive zostały zsynchronizowane i przeniesione do chmury. Tą ciekawostę potwierdzili inni użytkownicy, którzy zauważyli u siebie podobne zachowanie usługi Microsoftu.

Głos w temacie zabrał po pewnym czasie rzecznik giganta z Redmond, który potwierdził, że trwają prace nad podniesieniem limitu rozmiaru dla pojedynczego pliku przechowywanego w usłudze OneDrive. Część z użytkowników ma już możliwość przekraczania obowiązujących granic pojemności, a reszta dostanie ją w niedalekiej przyszłości. Niestety informacja o dacie wprowadzenia i wielkości nowego limitu nie została podana.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.