partner serwisu

Office dla Androida - koniec testów pakietu biurowego i poglądowa wersja klienta poczty Outlook

Office dla Androida - koniec testów pakietu biurowego i poglądowa wersja klienta poczty Outlook
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
29 stycznia 2015, 20:43
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
e-mail, microsoft, office, office 365, outlook, owa, poczta

Na początku stycznia informowaliśmy Was o tym, że Microsoft rozszerza dostęp do programu testowego Office dla Androida dla wszystkich chętnych posiadaczy tabletów. Dziś dowiadujemy się, że wersja poglądowa pakietu biurowego została wycofana ze sklepu Play i zastąpiono ją stabilnym wariantem. Jednocześnie firma z Redmond zdecydowała się na udostępnienie wczesnej wersji testowej klienta poczty Outlook przeznaczonego na dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrola Androida.

Dzisiejsza publikacja stabilnego wariantu Office dla Androida jest zwieńczeniem trwających 3 miesiące testów, które wygenerowały ponad 250 000 pobrań. Tak duże zainteresowanie ze strony użytkowników pozwoliło na szybkie zebranie danych dotyczących działania aplikacji, co w zdecydowanym stopniu przyspieszyło zakończenie programu testowego. Od dziś każdy użytkownik tabletu o przekątnej ekranu od 7 do 10 cali i pracującego pod kontrolą Androida 4.4 lub 5.0 może pobrać ze sklepu Play stabilne wersje Word, Excel oraz PowerPoint.

Jednocześnie rozpoczęły się testy klienta poczty elektronicznej Outlook. Aplikację może pobrać każdy użytkownik urządzenia mobilnego wyposażonego w Adroida 4.0 lub nowszego bez względu na rozmiar ekranu. Możliwości programu podobnie jak ilość dostępnych w jego ustawieniach funkcji jest w tej chwili dość skromna, jednak Outlook nawet w wersji testowej pozwala na dość sporo. Oprócz jednoczesnej obsługi wielu kont pocztowych (Gmail, Outlook.com, Yahoo!, iCloud, Exchange oraz innych) aplikacja współpracuje także usługami chmurowymi Dropbox i OneDrive. Dzięki temu możliwe jest wysyłanie jako załączników plików, które nie znajdują się w pamięci smartfona lub tabletu. Testowa wersja Outlook została wyposażona również w inteligentny mechanizm sortowania poczty przychodzącej, który najważniejsze wiadomości wyświetla na pierwszym planie, a całą resztę w zakładce inne. W podobny sposób działa także lista kontaktów, które sortowane są ze względu na częstotliwość kontaktów z użytkownikiem. Z klientem poczty zintegrowany jest kalendarz, który może zostać wzbogacony o informacje z dodanych do programu kont.

Testową wersję klienta poczty Outlook możecie pobrać pod tym adresem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.