partner serwisu

Office Insider - Microsoft uruchamia niejawny program testów pakietu Office

Office Insider - Microsoft uruchamia niejawny program testów pakietu Office
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
13 listopada 2015, 20:44
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
access, excel, microsoft, nowe funkcje w office, office, office insider, onenote, outlook, pakiet biurowy, powerpoint, publisher, testowy office, testowy windows, windows insider, word

Spora popularność jaką cieszy się program testowy Windows Insider sprawiła, że Microsoft postanowił uruchomić kolejny. Office Insider pozwala użytkownikom na instalowanie i sprawdzanie jak sprawują się poglądowe wersje pakietu biurowego Office 2016 zanim udostępnione zostaną w wersji stabilnej.

Windows Insider odniósł spory sukces. Ponad 6 milionów użytkowników zdecydowało się na uczestnictwo w tym programie testowym, który pozwala im wpływać na to jak w przyszłości będzie wyglądał system Windows. I nie jest to tylko puste zapewnienie, bo wiele proponowanych przez użytkowników funkcji zostało już do Windows 10 dodanych. Microsoftowi najwyraźniej spodobał się ten sposób współpracy, bo dziś uruchomiony został kolejny program testowy. Office Insider pozwala na instalowanie poglądowych wersji pakietu biurowego zawierających funkcje niedostępne w stabilnym wariancie. Osoby, które zgodzą się na zostanie królikiem doświadczalnym Microsoftu będą mogły testować najnowsze pomysły, które w przyszłości trafią do pakietu Office 2016. W ramach programu Office Insider udostępnione zostały warianty pakietu biurowego Microsoftu przeznaczone dla komputerów osobistych z zainstalowanym systemem Windows oraz smartfonów działających pod kontrolą Windows 10 Mobile. Także użytkownicy Androida mogą testować poglądowe wersje aplikacji Word, Excel oraz PowerPoint, a w przyszłość do grona testerów będą mogły dołączyć osoby korzystające z urządzeń Apple.

Niestety możliwość instalowania poglądowych wersji Office 2016 przeznaczonych dla komputerów osobistych ograniczona została jedynie do osób posiadających ważną subskrypcję Office 365 Dla Użytkowników Domowych, Personal lub uniwersytecką. Po kliknięciu tego odnośnika będą oni mogli pobrać instalator testowych wariantów Office 2016.

Takimi obostrzeniami nie są objęci użytkownicy Androida i w przypadku tej platformy wystarczy zostać członkiem społeczności Office Insider for Android w portalu społecznościowym Google+ oraz wyrazić chęć zostania testerem wybranych aplikacji klikając ich odnośniki. W przypadku Windows 10 Mobile wymagane jest jedynie uczestnictwo w programie Windows Insider.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.