partner serwisu

Office 365 Personal - znamy polskie ceny!

Office 365 Personal - znamy polskie ceny!
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
15 kwietnia 2014, 19:42
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
jednostanowiskowy office 365, microsoft, microsoft office, office, office 365 personal, subskrypcja office 365 personal

Jakiś czas temu pisaliśmy o zapowiadanym na wiosnę wprowadzeniu do oferty Microsoftu nowego wariantu subskrypcji pakietu biurowego - Office 365 Personal. Minął miesiąc i... oto jest! Office 365 dla pojedynczych użytkowników pojawił się już na stronie producenta i czeka na nabywców. Czy ich znajdzie? Patrząc na zaproponowane ceny subskrypcji, mamy co do tego spore wątpliwości.

Office 365 Personal obejmuje siedem najważniejszych aplikacji - Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access - które mogą być zainstalowane na jednym komputerze PC lub Mac oraz, dodatkowo, na jednym tablecie z systemem Windows lub na iPadzie. 

W ramach subskrypcji użytkownik otrzymuje także 20 GB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive oraz 60 darmowych minut miesięcze do wykorzystania na rozmowy z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi przez Skype.

Cena subskrypcji to 29,99 złotych miesięcznie lub 299,99 złotych w przypadku zapłaty za cały rok z góry. Podane ceny wydają się być całkiem niewygórowane i do przyjęcia dla większości użytkowników.

Office 365 Personal

Wydają się, dopóki nie porównać ich z subskrypcją dla Uzytkowników Domowych (dotychczasowy pakiet Office 365 Home Premium), która kosztuje 42,99 złotych miesięcznie lub 429,99 złotych rocznie a obejmuje możliwość instalacji na pięciu komputerach i dodatkowo pięciu tabletach.

Czy więc opłaca się za jednoosobową wersję pakietu zapłacić prawie 70% ceny, jaką kosztuje wersja dla pięciu osób? Oczywiście, jeśli subskrybent ma absolutną pewność, że jego gospodarstwo domowe się nie powiększy - wtedy ma to sens, choć różnica cenowa naszym zdaniem jest bardzo niekorzystna dla nabywców Office 365 Personal. 

Ale już nabycie osobnych subskrypcji Personal przez dwie osoby jest całkowicie nieopłacalne. Wspólna subskrypcja pakietu pięcioosobowego już nawet przez dwóch (lub dwoje, a jakże) użytkowników to dla każdego z nich oszczędność prawie 8,50 zł miesięcznie. 

Naszym zdaniem cena Office 365 Personal powinna być skalkulowana na poziomie nieco poniżej 50% ceny wariantu pięcioosobowego, który powinien być opłacalny - tak uważamy - dopiero od trzech użytkowników w górę. 

O ile samo wypuszczenie na rynek Office 365 dla pojedynczych użytkowników uważamy za kolejne z dobrych posunięć Microsoftu, o tyle jego cena, sięgająca 70% kwoty, jaką trzeba co miesiąc zapłacić za pięcioosobowy wariant pakietu wydaje nam się zdecydowanie zbyt wysoka. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.