partner serwisu

Nie płacisz za Spotify? Nie usłyszysz nowości...

Nie płacisz za Spotify? Nie usłyszysz nowości...
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
17 marca 2017, 21:37
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje do słuchania muzyki, cena, muzyka, premium, spotify

Spotify to jedna z najbardziej popularnych aplikacji muzycznych oferujących dostęp do legalnych utworów. Użytkownik może opłacać miesięczny abonament gwarantujący nielimitowany dostęp do usługi lub korzystać z bezpłatnego konta z reklamami audio pojawiającymi się pomiędzy piosenkami. Według ostatnich plotek użytkownicy, którzy nie płacą za usługę będą musieli się liczyć z kolejnymi ograniczeniami - dostęp do nowo wydanych albumów muzycznych ma być przyznany wyłącznie kontom premium.

Polecamy
Spotify Music

Aplikacja kliencka jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów z muzyką online dystrybuowaną w postaci strumieni audio. Zaletą mobilnego klienta Spotify jest to, że oferuje on bezpłatny dostęp do muzyki na smartfonie. Bez dodatkowych kosztów możesz losowo odtwarzać utwory wybranych wykonawców.

Jeśli informacje ze źródeł, na które powołuje się Financial Times okażą się prawdziwe już wkrótce posiadacze bezpłatnych kont w usłudze Spotify nie będą mogli odtwarzać najświeższych muzycznych hitów. Spotify po negocjacjach z wydawcami zgodziło się rzekomo na czasowe blokowanie dostępu do takich utworów. Jak długo będą musieli czekać użytkownicy bezpłatnych subskrypcji na odblokowanie zawartości? Tego jeszcze nie określono. Zróżnicowanie oferty podyktowane jest oczywiście względami finansowymi - wydawcy muzyczni i sami artyści od wielu miesięcy apelują o podwyższenie stawek za każdorazowe odtworzenie utworu. Chcąc utrzymać rentowność firma musi zatem zachęcić do usługi premium większą rzeszę użytkowników.

Spotify

Spośród 100 milionów użytkowników Spotify aż połowa nie opłaca abonamentu. Czy nowe zmiany rzeczywiście spowodują wzrost zainteresowania opcją premium? Trudno powiedzieć. Warto jednak zauważyć, że taki krok pomoże Spotify przyciągnąć do siebie artystów, którzy do tej pory wyrażali sprzeciw przeciwko publikowaniu swoich utworów bezpłatnie i którzy udostępniali swoje materiały jedynie w konkurencyjnych usługach pokroju Tidala czy Apple Music. Konto premium w serwisie Spotify kosztuje aktualnie 19,99 zł na miesiąc. Najkorzystniej wypada jednak plan premium dla rodziny. W cenie 29,99 zł miesięcznie możemy udostępnić usługę pięciu kontom.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.