partner serwisu

Netflix z HDR także na Samsungu Note 8 i Sony Xperia XZ1

Netflix z HDR także na Samsungu Note 8 i Sony Xperia XZ1
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
6 września 2017, 16:15
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, galaxy note 8, hdr, netflix, xperia xz1

W Sklepie Play pojawiła się właśnie aktualizacja aplikacji Netflix, która wprowadza obsługę formatu HDR do wszystkich dostępnych i zgodnych z nią telefonów na rynku. Wybrane filmy i seriale będą wyglądać szczególnie atrakcyjnie.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Większość wyświetlaczy nie potrafi generować fal świetlnych o pełnym zakresie jasności i barw rozpoznawanym przez ludzkie oko. A przynajmniej do niedawna, bowiem ich producenci wprowadzili nowy standard HDR (High Dynamic Range), który tę ułomność eliminuje. Oznacza to, że wyświetlacze o odpowiedniej gęstości pikseli i zgodne z HDR w teorii generują nieodróżnialny dla ludzkiego oka od rzeczywistości obraz. Praktyka oczywiście nie jest tak, nomen omen, kolorowa, bowiem tańsze wyświetlacze posiadają przeróżne wady wpływające negatywnie na jakość obrazu. Na dodatek treść wyświetlana na ekranie – gra wideo, film lub serial – musi być również zapisana w formacie HDR, a więc posiadać informacje o tych dodatkowych, zwiększających realizm obrazu parametrach.

Lista telefonów obsługujących Netflixa w HDR
Lista telefonów obsługujących Netflixa w HDR
 

Nie zmienia to jednak faktu, że HDR jest jedną z najistotniejszych w ostatnich czasach rewolucji w dziedzinie generowania obrazu, a treści zapisanych w tym formacie przybywa. W tym na usłudze Netflix, która już od pewnego czasu znaczną część swoich oryginalnych produkcji rejestruje i udostępnia właśnie w tym formacie. Do tej pory na telewizorach i nielicznych telefonach, ale od dziś lista ta się wydłuża o wszystkie dostępne na rynku telefony z wyświetlaczami HDR. Są to LG G6, LG V30, Samsung Galaxy Note 8, Sony Xperia XZ Premium i Sony Xperia XZ1. Samsung rzekomo pracuje też nad aktualizacją do telefonów Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus, by również i te były zgodne z wyznaczonymi przez Netflix parametrami pracy wyświetlacza do treści HDR.

Kino w telefonie
Netflix

Aplikacja mobilna dająca dostęp do bogatej oferty jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów umożliwiających oglądanie filmów i seriali online - a teraz również i offline. Za pomocą aplikacji mobilnej można oglądać strumieniowane, jak i wcześniej pobrane do pamięci.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.