partner serwisu

Nawigacja HERE dla Androida wyszła z fazy beta - udostępniono stabilną wersję aplikacji

Nawigacja HERE dla Androida wyszła z fazy beta - udostępniono stabilną wersję aplikacji
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
13 lutego 2015, 22:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje do nawigacji, beta, google play, here, mapy, nawigacja, nawigacja głosowa, nawigacja offiline, nokia, wersja stabilna

Nawigacja HERE, rozwijana przez Nokię, zdobyła sobie w ostatnim czasie niemałą sympatię wśród użytkowników Androida – pobrano ją z Google Play ponad 3 miliony razy (jako ciekawostkę warto dodać, że mapa Polski jest drugą, zaraz po mapie Niemiec, najczęściej pobieraną przez osoby korzystające z aplikacji). Dokonało się to m.in. dzięki jej darmowemu rozpowszechnianiu, a także ze względu na możliwość korzystania z niej w trybie offline, co pozwala znacząco redukować wysokość rachunków za telefon (wszak nie każdy wykupuje u swojego operatora pakiety danych). Dziś Finowie wykonali kolejny krok w rozwoju popularnej aplikacji – zyskała ona...albo raczej utraciła status "beta" i wreszcie stała się wersją stabilną. Dodano też do niej kilka nowych, interesujących funkcji. 

Ważną zmianą jest pojawienie się w programie trójwymiarowych map lotnisk oraz centrów handlowych z ponad 70 krajów (w tym także z Polski). Usprawniono ponadto działanie planera trasy – teraz wyświetla on na jednym ekranie propozycje drogi do pokonania za pomocą samochodu, komunikacji miejskiej lub pieszo, dzięki czemu można je porównać ze sobą w sposób o wiele prostszy. Warto wspomnieć też o sprawniejszym zdobywaniu informacji odnośnie danego miejsca – aby to zrobić, wystarczy wskazać je na mapie, co spowoduje wyświetlenie trasy dojazdu do niego oraz prezentację dotyczących go treści informacyjnych.

Wśród innych usprawnień należy wymienić dodanie kompatybilności programu z procesorami 64-bitowymi, wyświetlanie powiadomień o utrudnieniach w ruchu drogowym, możliwość ściągania map w tle (dzięki czemu nie trzeba czekać ze skorzystaniem z aplikacji, aż znajdą się one w całości na naszym urządzeniu), a także opcję pobierania głosów (których głośność została znacząco poprawiona, dzięki czemu są one lepiej słyszalne) do nawigacji i zapisywania ich na karcie SD.

Dodane do aplikacji funkcje przynoszą dużo zmian "na lepsze", zaś przysłowiową „wisienką na torcie” jest wyjście aplikacji z fazy „beta”. Fakt ten sam w sobie może nie jest czymś bardzo istotnym, skoro już od pewnego czasu można było bez większych komplikacji korzystać z map HERE, jednak bardzo dobrze pokazuje to, że teraz są one w pełni dojrzałe. Z pewnością pomoże to im w walce z innymi aplikacjami tego typu, uczestniczącymi w batalii toczącej się o rynek oprogramowania nawigacyjnego. 

Każdy, kto chciałby sprawdzić, jak mapy HERE sprawują się w praktyce, może pobrać je ze sklepu Google Play.

tedrc
2015.02.14, 15:39
Wygląda niezle ale żąda dostępu do internetu a miało być of-line
2015.02.14, 17:14
tedrc @ 2015.02.14 15:39
Wygląda niezle ale żąda dostępu do internetu a miało być of-line

A zaznaczyłeś opcję 'używaj aplikacji offline'? U mnie działą.