partner serwisu

Najnowsza wersja Tłumacza Google umożliwia błyskawiczne tłumaczenie z angielskiego na polski

Najnowsza wersja Tłumacza Google umożliwia błyskawiczne tłumaczenie z angielskiego na polski
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
29 lipca 2015, 19:31
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, app store, błyskawiczne tłumaczenie, google, google play, ios, tłumacz, tłumacz google, tłumaczenie, translacja, translator, uniwersalny tłumacz, wordlens

W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych jest nieodzowna w wielu sytuacjach, związanych zarówno z życiem zawodowym, jak i prywatnym. W tym drugim przypadku przydaje się ona zwłaszcza podczas zagranicznych wojaży. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie nauczyć się danego języka na tyle, by było to nam pomocne podczas wyjazdu. Jeśli ktoś znalazł się w takiej sytuacji, a nie chciałby polegać wyłącznie na domysłach typu „co może być tutaj napisane?”, ma możliwość skorzystania z funkcji oferowanej przez najnowszą wersję aplikacji Tłumacz Google, wykonującej natychmiastowe tłumaczenie tekstu (choć na razie, niestety, tylko z języka angielskiego).

Obsługa Tłumacza jest banalnie prosta – wystarczy uruchomić aplikację, wybrać odpowiednią opcję, a następnie skierować obiektyw aparatu naszego urządzenia na słowa do przetłumaczenia. Translacja zostanie wykonana błyskawicznie, dzięki czemu użytkownik będzie miał możliwość np. odczytu oferty dań z obcojęzycznego menu czy też zapoznania się z treścią tablic informacyjnych. Funkcja ta jest tym bardziej użyteczna, że nie wymaga dostępu do sieci – wystarczy jedynie przed wyruszeniem w podróż pobrać na swój telefon/tablet odpowiedni plik językowy.

Na chwilę obecną aplikacja pozwala na błyskawiczne tłumaczenie na polski jedynie z angielskiego, jeśli jednak ktoś poradziłby sobie z odczytywaniem słów tłumaczonych właśnie na angielski, ma znacznie szersze pole do popisu – Tłumacz Google obsługuje w tej chwili natychmiastową translację dla 26 języków, m.in. francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, holenderskiego, węgierskiego, norweskiego, szwedzkiego, tureckiego czy ukraińskiego.

Oprócz wspomnianej zmiany w Tłumaczu usprawniono też działanie Trybu Konwersacji, pozwalającego na przetłumaczenie rozmowy dwóch osób, które nie mogą się ze sobą porozumieć z powodu nieznajomości języka (przedstawiciele Google przyrównują tę funkcję do uniwersalnego tłumacza ze „Star Treka”). Ze wszystkich tych udogodnień polscy użytkownicy będą mogli skorzystać już niebawem – najnowsza wersja aplikacja dla Androida oraz iOS pojawi się w sieci w oficjalnej dystrybucji w ciągu kilku najbliższych dni.

2019.11.26, 17:41
Sądzę, że mimo wszystko należy znać język angielski. Kursy są na wyciągnięcie ręki, więc spokojnie można się go nauczyć. Zobaczcie: http://www.mrbrown.edu.pl