partner serwisu

MotoSave - polska aplikacja na Androida zwiększająca bezpieczeństwo motocyklistów

MotoSave - polska aplikacja na Androida zwiększająca bezpieczeństwo motocyklistów
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
29 lipca 2015, 13:24
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, bezpieczeństwo, lokalizacja, motocykl, motor, skuter, wypadek

Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem każdego kierowcy jednośladu. Są oni narażeni nie tylko na kolizje z samochodami, ale także na wypadki w trakcje samotnych podróży. MotoSave to przeznaczona na Androida polska aplikacja, która może pomóc uratować życie kierowcy jednośladu, kiedy ulegnie on wypadkowi w czasie samotnej wycieczki. 

Autorem tego niezwykle przydatnego programu jest Grzegorz Małopolski, który sam jeździ motocyklem i doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie czyhają na kierowców jednośladów. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń są wypadki, którym ulegają motocykliści w czasie samotnych podróży na mało uczęszczanych drogach. W takich przypadkach utrata przytomności uniemożliwia poinformowanie kogokolwiek o zaistniałym wypadku, co sprawia, że pomoc do poszkodowanego może dotrzeć bardzo późno. MotoSave to prosta w obsłudze aplikacja, która doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach. Po włączeniu aplikacja sprawdza, czy kierowca jednośladu porusza się i jeśli wykryje brak aktywności dłuższy niż 4 minuty, to przesyła powiadomienie o tym, że coś mogło się stać. Wysyłany do wybranej przez kierowcę osoby SMS ratunkowy zawiera informacje, o tym, że motocyklista nie rusza się od 4 minut, jego pozycję GPS (wraz z łączem do usługi Mapy Google) oraz przybliżony adres. W przypadku braku kontaktu, następna wiadomość zostanie wysłana automatycznie po raz kolejny po 9 minutach. 

 

W przyszłości aplikacja zostanie wzbogacona o nowe funkcje jeszcze bardziej zwiększające bezpieczeństwo motocyklistów. Wśród nich znajdą się takie mechanizmy, jak:

  • powiadamianie o zaistniałym wypadku znajdujących się w pobliżu kierowców jednośladów
  • wykrywanie pulsu motocyklisty przy użyciu inteligentnych zegarków
  • ustalanie ostatniej znanej lokalizacji (w przypadku braku zasięgu lub uszkodzenia smartfonu)
  • rozpoznawanie wołania o pomoc i natychmiastowe wysyłanie SMS-a ratunkowego
  • opracowana przez ratowników z motopomocni.pl profesjonalna, szybka instrukcja udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach

Aplikację MotoSave można pobrać ze sklepu Google Play za darmo.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.