partner serwisu

Mobilny YouTube z podglądem przewijania

Mobilny YouTube z podglądem przewijania
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
6 września 2017, 18:13
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, podgląd przewijania, youtube

Od dziś użytkownicy mobilnej aplikacji YouTube na Androida będą mogli równie wygodnie przewijać filmy do interesujących ich fragmentów co użytkownicy pecetów. Wszystko dzięki dodaniu podglądu podczas przewijania.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

YouTube należy do firmy Google, a więc tej samej która tworzy system Android. Mimo tego aplikacja na Androida posiadała jeden mały, ale dość istotny brak względem wersji na inne platformy. Zarówno webowa wersja YouTube’a, jak i jego aplikacja kliencka na iOS, oferuje podgląd treści podczas przewijania. A więc gdy przeciągamy palcem bądź kursorem czerwoną kropkę symbolizującą fragment aktualnie oglądanego filmu, tuż nad nią pojawia się miniatura fragmentu nad którym aktualnie trzymamy kursor lub palec. To znacząco zwiększa wygodę obsługi youtube’owego odtwarzacza, bowiem dużo łatwiej nam wcelować w odpowiedni moment. Teraz w końcu funkcja ta trafia na Androida.

Wygodne przewijanie w YouTube na AndroidaWygodne przewijanie w YouTube na Androida
 

Podgląd miniatur podczas przewijania jest już dostępny w oficjalnej aplikacji na Androida, począwszy od wersji 12.11.57. Wszystkie telefony które mieliśmy pod ręką już widzą aktualizację, może jednak się okazać, że na niektóre urządzenia trafi z nieznacznym opóźnieniem. Podgląd działa zarówno w trybie portretowym, jak i w tym po przekręceniu telefonu horyzontalnie, a więc pełnoekranowym. To pierwsza istotna aktualizacja aplikacji YouTube na Androida po gruntownym przebudowaniu stylistyki interfejsu usługi.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.