partner serwisu

Miliard użytkowników na Facebooku. Tego samego dnia, w tej samej chwili

Miliard użytkowników na Facebooku. Tego samego dnia, w tej samej chwili
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
28 sierpnia 2015, 16:26
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, mark zuckerberg, miliard użytkowników, popularność, portal społecznościowy, rekord

Na oficjalnym, facebookowym koncie Marka Zuckerberga pojawił się niedawno wpis informujący, że z jego portalu społecznościowego skorzystało miliard osób. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ci wszyscy użytkownicy zalogowani byli do usługi w zeszły poniedziałek jednocześnie w tej samej chwili. 

Pierwszym miliardem użytkowników portal społecznościowy Zuckerberga może chwalić się od 2012 r. Wtedy właśnie poinformowano, że taka liczba osób skorzystała z Facebooka na przestrzeni jednego miesiąca. Trzy lata później, podobny rekord został pobity w kwestii jednocześnie zalogowanych użytkowników jednego dnia. Miało to miejsce w zeszły poniedziałek, a informację o tym przełomowym dla portalu społecznościowego zdarzeniu przekazał sam Mark Zuckerberg. We wpisie opublikowanym na Facebooku podkreśla on, że dumny jest z osiągnięcia całej społeczności, która dostrzega w jego portalu społecznościowym miejsce pozwalające wypowiadać się każdemu oraz pomagające w wykorzystywaniu szans oferowanych przez dzisiejszy świat. Z tej okazji udostępniony został także krótki film, który możecie obejrzeć udając się na profil Marka Zuckerberga w Facebooku.

 

Obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie może pochwalić się 1,49 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie (13% więcej niż w roku ubiegłym), z czego 1,31 miliarda korzysta z usługi na urządzeniach mobilnych. Obawy analityków, którzy od kilku lat wróżą Facebookowi spowolnienie przyrostu nowych użytkowników wydają się być co najmniej nietrafione, a portal społecznościowy cały czas pokazuje, że jego prawdziwym i jedynym rywalem jest tak naprawdę tylko ... Internet. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.