partner serwisu

Microsoft wprowadza prostsze zasady uzyskiwania przez uczniów i studentów darmowych licencji Office 365

Microsoft wprowadza prostsze zasady uzyskiwania przez uczniów i studentów darmowych licencji Office 365
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
22 września 2014, 20:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
microsoft, office, office 365, office online, one drive

Pakiet biurowy Office to jeden z najważniejszy,  jeśli nie najważniejszy produkt dla Microsoftu. Firma z Redmond stara się coraz bardziej zachęcać sektory biznesowy i edukacyjny do korzystania z jej aplikacji. Najnowsze zmiany w dystrybuowaniu licencji pakietu biurowego ułatwią uczniom i studentom uzyskanie darmowych wersji Office 365 Pro Plus.

W grudniu zeszłego roku Microsoft uruchomił dla szkół i uczelni korzystających z umów subskrypcyjnych EES, OVS-ES lub School Agreement program Student Advantage. Dzięki niemu uczniowie odpowiednich placówek mogli starać się o bezpłatne wersje pakietu biurowy Office 365 Pro Plus. Niestety uzyskanie licencji spadało na szkoły i uczelnie, które musiały zainicjować cały proces, stworzyć dla ucznia lub studenta konto oraz zamówić licencję. Taki mechanizm obciążały  działy IT, które mogły nie sprostać wszystkim prośbom o licencje.

Dziś Microsoft ogłosił, że wprowadza w programie Student Advatage zmiany, które ułatwią uzyskanie darmowych licencji na Office 365. Od teraz to uczeń lub student placówki będzie zgłaszał się z prośbą o bezpłatne udostępnienie pakietu biurowego od Microsoftu. Do uzyskania licencji potrzebny będzie jedynie ważny adres mailowy otrzymany od uczelni. Po rejestracji uczniowie dostaną dostęp do najnowszych wersji programów wchodzących w skład Office 365 Pro Plus. Pakiet biurowy będzie można zainstalować na pięciu urządzeniach (komputery Mac, PC i tablety), a do kompletu zostanie dołączony 1 TB miejsca w usłudze OneDrive.

W tej chwili nowe zasady pozyskiwania licencji obowiązują jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak do końca roku mają zostać wprowadzone w innych krajach, także Polsce.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.