partner serwisu

Microsoft sprzedaje serwis MixRadio twórcom komunikatora Line

Microsoft sprzedaje serwis MixRadio twórcom komunikatora Line
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
18 grudnia 2014, 20:48
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, ios, komunikator, line, microsoft, mixradio, nokia, streamowanie muzyki, strumieniowanie muzyki, windows phone

Jeden z najpopularniejszych wśród użytkowników urządzeń z systemem Windows Phone serwisów strumieniujących muzykę znalazł nowego właściciela. Microsoft poinformował właśnie o osiągnięciu porozumienia z twórcami komunikatora Line w sprawie sprzedaży usługi MixRadio.

Na rynku serwisów strumieniujących muzykę robi się powoli tłoczno. Usług pozwalających za darmo i legalnie słuchać utworów ulubionych wykonawców przez internet jest wiele i każda z nich próbuje walczyć o klientów. Jedną z popularniejszych wśród użytkowników urządzeń z systemem Windows Phone jest stworzony jeszcze przez Nokię MixRadio. Serwis dostępny jest w tej chwili w 31 krajach i korzystają z niego miliony zadowolonych klientów. Po wykupieniu od fińskiego producenta telefonów działu odpowiedzialnego za rozwój mobilnych usług i urządzeń, Microsoft wszedł w posiadanie także MixRadio - usługi, która nie była mu do niczego potrzebna i z którą nie za bardzo wiedział co zrobić. Kłopotu firmy z Redmond postanowili pozbawić od dawna zastanawiający się nad zaistnieniem na rynku muzycznym twórcy popularnego komunikatora Line. Na mocy dzisiejszego porozumienia serwis MixRadio zostanie w całości przejęty przez firmę Line, która dzięki nowemu nabytkowi ma nadzieję dotrzeć do szerszego grona użytkowników. Jyrki Rosenberg, szef MixRadio, powiedział, że zespół rozwijający usługę będzie pracował cały czas z takim samym zapałem i dostarczał najwyższą możliwą jakość usługi, a wspólna dla jego serwisu oraz firmy Line filozofia oferowania użytkownikom prostych i dopasowanych do ich osobistych upodobań rozwiązań pozwoli na nieprzerwany rozwój MixRadio.

Komunikat Microsoftu niestety nie ujawnia ceny jaka widnieje na kontrakcie, a zakończenie transakcji planowane jest na początek przyszłego roku.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.