partner serwisu

Mapy HERE dla Androida pozwolą na udostępnianie tras podróży

Mapy HERE dla Androida pozwolą na udostępnianie tras podróży
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
10 września 2015, 19:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, cel podrózy, dzielenie się, google, internet, mapy, nawigacja, trasa podróży, udostępnianie

Odsprzedany niedawno przez Nokię niemieckim koncernom samochodowym system nawigacji ma się dobrze i jest cały czas rozwijany. Najlepszym na to przykładem jest przeznaczony dla użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą Androida program testowy, w ramach którego udostępniono aktualizację pozwalającą na udostępnianie znajomym całych tras podróży.

Dzielenie się miejscami docelowymi wypadów, czy aktualną lokalizacją było dostępne w nawigacji HERE od dawna, jednak użytkownicy programu testowego przeznaczonego dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida sugerowali, że bardzo pożądaną przez nich funkcją w aplikacji jest udostępnianie całych tras podróży. Możliwość taka przydać mogłaby się kiedy chcielibyśmy udokumentować przebytą przez nas drogę lub po prostu dać komuś szybkie wskazówki jak dotrzeć do konkretnego miejsca. Zastosowań takiego rozwiązania jest zdecydowanie więcej, co dostrzegli także twórcy map HERE. Udostępniona właśnie aktualizacja testowej wersji aplikacji przeznaczonej na Androida pozwala użytkownikom na wygodne dzielenie się ze znajomymi całymi trasami podróży bez względu na to czy są one piesze, samochodowe lub wykorzystują środki transportu miejskiego.

Żeby udostępnić zaplanowaną za pomocą map HERE drogę wystarczy przesunąć palcem w górę po ekranie w celu wyświetlenia szczegółów trasy, wybrać widniejący na dole wyświetlacza przycisk udostępniania, a następnie aplikację, ze pomocą której chcemy przesłać dane (klient poczty, portale społecznościowe, komunikatory internetowe, kalendarze, dyski chmurowe). Tak przesłane do wybranych adresatów informacje zawierać będą link do zaplanowanej przez nas trasy. Odnośnik pozwoli na odtworzenie naszej drogi w aplikacjach zainstalowanych na smartfonach przyjaciół, a jeśli nie korzystają oni z map HERE, łączę będą mogli wyświetlić w przeglądarce internetowej za pomocą witryny here.com.

Opisywana przez nas funkcja dostępna jest w najnowszej poglądowej wersji map HERE, które można pobrać ze sklepu Google Play. Żeby zapisać się do programu testowego należy najpierw dołączyć do grupy HERE Beta Program, następnie przejść do specjalnej witryny w sklepie Google Play i kliknąć przycisk Become a Tester. Po wykonaniu tych kroków możliwe będzie pobranie i zainstalowanie najnowszej wersji poglądowej nawigacji HERE dla Androida, jednak będzie ona dostępna wyłącznie w języku angielskim.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.