partner serwisu

Mapy Google pozwolą na udostępnianie lokalizacji

Mapy Google pozwolą na udostępnianie lokalizacji
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
23 marca 2017, 18:02
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
mapy google, udostępnianie lokalizacji

Już niebawem użytkownicy Map Google będą mogli korzystać z przydatnej funkcji udostępniania własnej lokalizacji wybranym osobom. Ułatwi ona organizację spotkań towarzyskich, odnajdywanie znajomych w pobliżu i kontrolę nad dziećmi. Zamiast udzielać skomplikowanych wyjaśnień na pytanie "Gdzie jesteś?" wystarczy uruchomić aplikację i wskazać osobę, której pragniemy udzielić odpowiedzi. Błyskawicznie otrzyma ona mapę z podglądem miejsca, w którym się znajdujemy.

W praktyce cały proces będzie przebiegał następująco. Opcja udostępniania lokalizacji widoczna będzie w menu Map Google pomiędzy polem "Twój wkład", a "Włącz nawigację samochodową". Po kliknięciu otworzy się okienko, w którym użytkownik będzie mógł wskazać osoby, którym pragnie udostępnić miejsce swojego pobytu. Znajomi otrzymają w tym momencie powiadomienie na swój smartfon i jeśli zdecydują się je odczytać, Mapy Google uruchomią się automatycznie i pokażą lokalizację nadawcy. Wówczas odbiorca będzie mógł określić czy aplikacja ma go nawigować do wybranego punktu, czy nie. Oczywiście jeśli zdarzy się sytuacja, w której nadawca po wysłaniu powiadomienia się rozmyśli, będzie mógł wyłączyć opcję udostępniania. Wówczas ikonka jego kontaktu widoczna do tej pory na mapie po prostu zniknie. To nie jedyna interesująca opcja, która niebawem zawita do Map Google. Wraz z nową aktualizacją firma doda także możliwość udostępniania w czasie rzeczywistym lokalizacji na trasie, którą się poruszamy. Zadziała to podobnie do wspomnianego wyżej sposobu, z tym, że odbiorca będzie mógł prześledzić całą naszą trasę.

 Udostępnianie lokalizacji w Mapach Google

Te dwie przydadzą się w wielu sytuacjach. Rodzice będą mogli mieć większą kontrolę nad dziećmi na odległość (wystarczy, że poproszą je o udostępnienie trasy, którą podążają), na pierwszej randce nikt już nie pomyli ławki w parku, a skrzyknięcie znajomych w nowym klubie będzie także o wiele prostsze. Pozostaje nam jedynie czekać na łatkę aktualizacyjną aplikacji Mapy Google na iOS i Androida. Według Google powinno to nastąpić niebawem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.