partner serwisu

Link4 + NaviExpert i program Kasa Wraca - zwrot części składki OC za bezpieczną jazdę

Link4 + NaviExpert i program Kasa Wraca - zwrot części składki OC za bezpieczną jazdę
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
26 kwietnia 2017, 15:16
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
kasa wraca, link4, naviexpert, oc, polisa komunikacyjna

Link4 we współpracy z NaviExpert ogłosił dziś rozpoczęcie programu promującego bezpieczną jazdę o nazwie "Kasa Wraca". Dzięki niemu bezpiecznie jeżdżący kierowcy korzystający z aplikacji nawigacyjnej NaviExpert będą mogli odzyskać do 30 procent wpłaconej składki na polisę komunikacyjną rocznie.

Według Link4, program Kasa Wraca wprowadzony przez Link4 i NaviExpert to pierwsze tego typu rozwiązanie w naszym kraju. Dotychczas żadna z firm zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi nie zdecydowała się na premiowanie bezpiecznie jeżdżących kierowców zwrotami części składki w trakcie trwania ubezpieczenia. Program Kasa Wraca rusza od 26 kwietnia 2017 roku. Każdy, kto zdecyduje się na zakup polisy ubezpieczenia komunikacyjnego w Link4 może otrzymać nawigację samochodową NaviExpert z zawartym w niej modułem Link4 Kasa Wraca. Dotyczy to zarówno kierowców wybierający podstawowe ubezpieczenie OC, jak i polisę pakietową OC+AC. Wybór nawigacji nie jest obowiązkowy, pozostaje w gestii nabywcy polisy. Niemniej jest on konieczny, by w ogóle przystąpić do programu Kasa Wraca i móc odzyskać częściowy koszt składki.

Polecamy
Nawigacja i mapy NaviExpert

Aplikacja nawigacyjna z aktualizowanymi na bieżąco mapami, planowaniem tras wielopunktowych i informacjami na temat korków oraz innych utrudnień na drogach. Program ostrzega też o fotoradarach czy patrolach policji. 

Aplikacja NaviExpert wykorzystująca wbudowany moduł telematyczny automatycznie analizuje styl jazdy kierowcy. Podstawowym kryterium definiującym styl jazdy jest liczba przekroczeń prędkości na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym. Ważne: kierowcy preferujący dynamiczny styl jazdy nie będą w żadnym wypadku karani wyższą składką! Po prostu nie otrzymają oni premii, czyli zwrotu części wpłaconej składki ubezpieczeniowej. Oprócz tego w ocenie kierowcy dokonywanej na podstawie analizy i warunkującej przyznanie ewentualnych zwrotów składek znaczenie będą miały też i inne czynniki, które szczegółowo wyjaśnia poniższa infografika.

Infografika przedstawia kryteria oceny stylu jazdy kierowcy

Warunek jazdy z włączoną nawigacją NaviExpert oraz uaktywnionym w aplikacji modułem Link4 Kasa Wraca nie jest jednak jedyny. Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę trzeba przejechać minimum 200 km w miesiącu. Aplikacja z modułem Link4 Kasa Wraca musi być uruchomiona w trakcie co najmniej 5 różnych dni, w trakcie których kierowca pokona co najmniej 10 km. Każdy z 11 miesięcy analizowanych przez ubezpieczyciela w ciągu roku jest rozliczany oddzielnie, a zwrot części składki to suma uzyskanych przez kierowcę miesięcznych premii. O wysokości premii informuje kierowcę sama aplikacja NaviExpert. 

Infografika wyjaśnia w jaki sposób uczestniczyć w programie Kasa Wraca i czego nie robić, by nie stracić zwrotu części składki.

Przystąpienie do programu jest całkowicie dobrowolne. Kierowcy obawiający się "śledzenia" przez aplikację nie muszą w ogóle jej instalować, ani tym bardziej korzystać z modułu telematycznego Link4. W takim przypadku uiszczają oni normalną opłatę za polisę. W trakcie spotkania prasowego prezentującego szczegóły opisywanego tu programu Kasa Wraca promującego bezpieczny styl jazdy otrzymaliśmy zapewnienia, że Link4 nie jest zainteresowany tym, gdzie kierowcy jeżdżą, tylko czy jeżdżą bezpiecznie. Aplikacja nawigacyjna NaviExpert wraz z modułem telematycznym Link4 Kasa Wraca jest dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS. Aby uaktywnić moduł wystarczy wprowadzić w aplikacji numer polisy kupionej w ramach rozpoczętej dziś promocji Link4 Kasa Wraca

Rozwiązanie wprowadzone przez Link4 i NaviExperta to naszym zdaniem bardzo dobry pomysł. Wreszcie ktoś zauważył, że karanie wyłącznie za złą jazdę niekoniecznie motywuje do lepszych zachowań. Tymczasem premiowanie bezpiecznego stylu jazdy może mieć wpływ na korzystną zmianę mentalności polskich kierowców. Pozostaje mieć nadzieję, że pomysł firm Link4 i NaviExpert nie będzie jedynym tego typu wdrożeniem i w ślad za nim pójdą również pozostali ubezpieczyciele komunikacyjni oferujący swoje usługi na polskim rynku.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.