partner serwisu

LG UX 4.0 - nowa wersja nakładki na Androida od południowokoreańskiego producenta

LG UX 4.0 - nowa wersja nakładki na Androida od południowokoreańskiego producenta
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
7 kwietnia 2015, 18:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, galeria, gesture shot, interfejs, kalendarz, knockcode, lg ux, nakładka, quick shot, ringtone id, smart bulletin, smart notice, ux 4.0

Producenta smartfona można poznać nie tylko po wyglądzie urządzenia, ale także po zaprojektowanej nakładce na Androida. Firma LG zaprezentowała kolejną wersję swojej wizji  przeznaczonego dla najnowszych smartfonów z systemem od Google interfejsu, który zadebiutuje razem z phabletem LG G4. UX 4.0, bo o nim mowa, wprowadza kilka zmian, dzięki którym obsługa urządzenia oraz aplikacji ma stać się jeszcze łatwiejsza.

Kiedy użytkownicy telefonów z Androidem narzekają na działanie systemu w swoim smartfonie bardzo często winą za to obarczają Google - twórcę mobilnej platformy. Niestety w większości przypadków reprymenda należy się producentom sprzętu, którzy do czystej wersji Robocika dołączają własne aplikacje oraz nakładkę systemową. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy są starsze wersje TouchWiz - instalowanej na urządzeniach Samsunga nakładki, która potrafiła sprawić, że nawet najwydajniejsze urządzenia działały wolno. Ta sytuacji powoli się zmienia, a producenci sprzętu przykładają więcej uwagi do tworzonego przez nich oprogramowania.

Firma LG zaprezentowała oficjalnie UX 4.0 - przeznaczoną dla smartfonów z Androidem nakładkę, która zadebiutuje wraz z premierą phabletu LG G4. Najnowsza wersja oprogramowania zawiera znane z wcześniejszych wariantów funkcjonalności, takie jak chociażby KnockCode czy Gesture Shot, ale główny nacisk położono na stworzenie bardziej intuicyjnego interfejsu oraz łatwości obsługi jego i dołączonych do niego aplikacji. Przykładem takich rozwiązań mogą być Quick Shot (robienie zdjęć przy wygaszonym ekranie po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku na plecach urządzenia), Smart Bulletin (moduł zbierający i wyświetlający na ekranie najważniejsze informacje z różnych aplikacji) oraz nowa wersja Kalendarza, który będzie zbierał i porządkował informacje z portali społecznościowych. Wśród nowości znalazły się także narzędzia Smart Notice (gromadzi i analizuje informacje o aktywności użytkownika oraz prezentuje najpotrzebniejsze z nich w zależności od lokalizacji czy wykonywanej czynności), usprawniona aplikacja Galeria, która pozwoli na tworzenie albumów związanych z konkretnymi wydarzeniami czy Ringtone ID umożliwiający personalizowanie dzwonków dla osób z listy ulubionych kontaktów.

Więcej informacji na temat UX 4.0 oraz nowego flagowego smartfona G4 firma LG powinna zdradzić niebawem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.