partner serwisu

Klucz aktywacyjny dla Windows 8.1 Pro za 60 złotych? To zwykłe oszustwo

Klucz aktywacyjny dla Windows 8.1 Pro za 60 złotych? To zwykłe oszustwo
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
30 września 2014, 11:18
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
microsoft, msdnaa, windows, windows 8.1

Na portalach aukcyjnych oraz w niektórych sklepach internetowych możemy kupić pochodzący z cyfrowej dystrybucji system operacyjny Windows 8.1 Pro w zaskakująco niskiej cenie. Najtańsze oferty rozpoczynają się już od 60 zł, co stanowi zaledwie ułamek tego, co przyszłoby nam zapłacić za licencje OEM (ok. 500 zł). Skąd taka wielka różnica i czy korzystanie z takiego oprogramowania faktycznie jest legalne?

Ceny systemów operacyjnych Microsoftu w naszym pięknym kraju nie należą do niskich. Sytuację ratują różnego rodzaju promocje pozwalające nabyć oprogramowanie taniej, jednak są one ograniczone nie tylko czasowo, ale często dotyczą ograniczonej grupy użytkowników. Atrakcyjne cenowo mogą wydawać się także pakiety aktualizacyjne pozwalające na uaktualnienie Windowsa XP, Vista i 7 do wersji 8 Pro (a później do 8.1) w cenie niewiele większej od wersji 8 Core, jednak jest to nadal wydatek około 400 zł.

Wielu sprzedawców ma w swojej ofercie klucze produktów Windows 8.1 Pro w cenie poniżej 100 zł. Na internetowych aukcjach możemy przeczytać zapewnienia, że klucze pochodzą z legalnego źródła i nigdy wcześniej nie były aktywowane. I mniej więcej do tego miejsca sprzedawcy są wobec nas uczciwi, bo faktycznie zakupione klucze bez problemów przechodzą proces internetowej lub telefonicznej aktywacji. Niestety udana aktywacja produktu nie jest równoznaczna z jego legalnością, musimy jeszcze spełnić wszystkie warunki licencji, na jakiej oprogramowanie jest dystrybuowane. Informacji o tym, jaką licencją objęte są sprzedawane klucze już na stronach aukcji nie znajdziemy. Nie dowiemy się tego także od sprzedawców.

W takim przypadku z pomocą przyjdzie nam infolinia Microsoftu. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej z konsultantem możemy zweryfikować nie tylko poprawność oraz legalność klucza, ale także licencję, którą jest objęty. Niestety odpowiedź Microsoftu nie będzie dla nas korzystna, ponieważ dowiemy się, że zakupiony przez nas klucz produkty pochodzi z … akademickiego programu MSDNAA, co w wielkim skrócie oznacza, że nie możemy z niego legalnie korzystać.

Program MSDNAA skierowany jest do uczelni wyższych, które dzięki niemu mogą udostępniać swoim studentom i pracownikom bezpłatnie niektóre produkty Microsoftu. Otrzymany od uczelni klucz pozwala na instalację i teoretycznie dożywotnie korzystanie z oprogramowania. Żeby legalnie używać takiej licencji musimy spełnić tylko jeden warunek – aktywować produkt w czasie trwania nauki lub pracy na danej uczelni. Sprzedaż kluczy z MSDNAA oraz ich aktywacja po zakończeniu studiów lub współpracy ze szkołą wyższą jest nielegalna!

Wszystkim zastanawiającym się nad nabyciem tanich kluczy radzimy zrezygnowanie z zakupów, bo nie warto płacić za pirackie oprogramowanie. Tym wszystkim, których skusiła atrakcyjna oferta i zapewnienia sprzedawców sugerujemy kontakt z infolinią Microsoftu (801 802 000 lub 22 594 19 99) i weryfikację zakupionych kluczy aktywacyjnych. Bardzo możliwe, że padliście ofiarą nieuczciwych sprzedawców i oprogramowanie, z którego korzystacie jest nielegalne.

Przed zakupami oprogramowania Microsoftu z niepewnych źródeł lub w zaskakująco niskich cenach odsyłamy Was do strony internetowej, która pomoże zweryfikować legalność produktów i zgłosić ewentualne fałszerstwo lub oszustwo.

2014.10.01, 14:26
czyli lipne te klucze..
seetube321
2014.11.04, 21:12
Nie mogę korzystać z dysku do instalacji, ponieważ po kilka razy cd ma zadrapania, więc proponuję zainstalować z dysku flash, ale najlepszym sposobem jest zainstalowanie oryginalnych okien, ale jak wiesz, Microsoft nie dostarczył kluczy zastępczych dla systemu Windows 7, 8 lub 10, po raz kolejny, więc proponuję, aby ją z autoryzowanym dealerem firmy Microsoft na całym świecie, jak; <a href='http://products.odosta.com'> ODosta Store </a>
Tak, że można z łatwością uruchomić system operacyjny dla życia.
OdpowiedzRaportowany00
seetube321
2014.11.04, 21:13
seetube321 @ 2014.11.04 21:12
Nie mogę korzystać z dysku do instalacji, ponieważ po kilka razy cd ma zadrapania, więc proponuję zainstalować z dysku flash, ale najlepszym sposobem jest zainstalowanie oryginalnych okien, ale jak wiesz, Microsoft nie dostarczył kluczy zastępczych dla systemu Windows 7, 8 lub 10, po raz kolejny, więc proponuję, aby ją z autoryzowanym dealerem firmy Microsoft na całym świecie, jak;
http://products.odosta.com
Tak, że można z łatwością uruchomić system operacyjny dla życia.

OdpowiedzRaportowany00