partner serwisu

Instagram pozwala na udostępnianie postów wybranym użytkownikom

Instagram pozwala na udostępnianie postów wybranym użytkownikom
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 czerwca 2017, 01:43
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacja, instagram, mobiradar, post, posty, prywatność, social, social media, zdjęcia

Instagram, najpopularniejszy na świecie społecznościowy serwis fotograficzny, znany dotąd z niezbyt rozbudowanych możliwości zarządzania widocznością kont i postów użytkowników, wprowadza sporą rewolucję w podejściu do ustawień prywatności. Teraz udostępniając na Instagramie nowe zdjęcie będziecie mogli zdecydować, czy ma być ono widoczne dla wszystkich, czy tylko dla tych, których dodaliście do - to również nowość - listy Waszych ulubionych użytkowników.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Do tej pory jedyną możliwością zapewnienia sobie większej prywatności na Instagramie była opcja pozwalająca ograniczyć krąg osób mogących oglądać nasze zdjęcia do tych użytkowników, którzy wysłali nam prośbę o dostęp do profilu, a my wyraziliśmy na to zgodę. Owszem, to dość wyraźnie minimalizowało ryzyko podejrzenia naszych zdjęć przez osoby przez nas niepożądane, ale jednocześnie dość mocno zmniejszało szansę na osiągnięcie szybkiej popularności w serwisie. A nie ma co ukrywać - dla większości Instagramerów to właśnie popularność jest tym, co chcą osiągnąć. Korzystanie z tej opcji było więc dla wielu osób wylaniem dziecka z kąpielą.

Teraz jednak mamy drugą, dużo bardziej elastyczną opcję - możemy każde udostępniane zdjęcie oznaczyć jako dostępne dla wszystkich (to akurat nie nowość) lub wyłącznie (to już jest nowość) dla wybranej grupy odbiorców, których dodaliśmy do naszej listy ulubionych - możliwość jej edycji znajdziemy w zaawansowanych ustawieniach udostępniania posta. Tak przygotowany i udostępniony post będzie oznaczony zieloną gwiazdką, dzięki czemu osoby, które go zobaczą, dowiedzą się, że znajdują się wśród naszych ulubionych użytkowników. 

Instagram - nowy mechanizm zarządzania prywatnością postówUdostępnianie posta wyłącznie ulubionym użytkownikom jest bardzo proste

Czy wprowadzona przez Instagram nowość to dobre rozwiązanie? Według wielu komentatorów i dziennikarzy technologicznych - nie. Głównie z tego powodu, że zmienia dotychczasową zasadę tego serwisu, według której każdy może widzieć absolutnie wszystko, co publikują inni użytkownicy (z małym wyjątkiem, o którym wspomnieliśmy wcześniej). I oczywiście można się zgodzić, że wprowadzenie funkcji udostępniania wybranych postów konkretnie określonej grupie użytkowników tę zasadę zmienia dość radykalnie. Natomiast czy jest w tym cokolwiek złego? 

Naszym zdaniem nie, wręcz przeciwnie. Każdy, kto bardziej intensywnie korzysta z serwisów społecznościowych, wie, jak istotne nieraz jest ograniczenie dostępności niektórych treści wyłącznie dla kręgu bardziej zaufanych osób. Brak takiej możliwości może spowodować bądź fakt, iż czegoś ważnego/ciekawego/fajnego (niepotrzebne skreślić) nie udostępnimy, co w gruncie rzeczy nie jest niczym szczególnie tragicznym, bądź też, kiedy zdecydujemy się na publiczne udostępnienie wrażliwych treści, w najgorszym wariancie może nieść za sobą całkowicie realne zagrożenie. 

Stąd też naszym zdaniem zmiana w podejściu Instagrama do prywatności postów jest krokiem w zdecydowanie dobrą stronę, a w perspektywie czasu mamy nadzieję na to, iż wprowadzona zostanie także możliwość tworzenia różnych grup mniej lub bardziej ulubionych użytkowników (wzorem choćby facebookowych bliskich znajomych) i jeszcze dokładniejszego zarządzania kręgami osób, którym udostępniamy przygotowywane przez nas posty.

Ważna aktualizacja
Instagram

Instagram to aplikacja do obsługi facebookowej usługi dla miłośników mobilnej fotografii. Pozwala ona na dzielenie się zdjęciami ze znajomymi a także wyposażona jest w prosty ich edytor, pozwalając na przycinanie fotografii tudzież nakładanie na nie przeróżnych filtrów.

Chcesz więcej? Zainstaluj MobiRadar już dziś i korzystaj tylko z najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.