partner serwisu

Inbox jeszcze inteligentniejszy dzięki możliwości przypominania o mailach na podstawie zawartych w nich dat

Inbox jeszcze inteligentniejszy dzięki możliwości przypominania o mailach na podstawie zawartych w nich dat
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
17 lipca 2015, 17:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
e-mail, gmail, google, inbox, internet, komunikator, mail, poczta elektroniczna, skrzynka odbiorcza

Narzędzie pozwalające na inteligentne sortowanie wiadomości w skrzynce odbiorczej poczty elektronicznej Gmail stało się własnie jeszcze mądrzejsze i przydatniejsze, a wszystko za sprawą nowej funkcji w usłudze Inbox pozwalającej ustawić przypomnienie o mailu na podstawie zawartej w nim daty.

 

W zeszłym roku firma Google była autorem niemałego zamieszania na rynku usług poczty elektronicznej. Wydawało się, że w tej formie komunikacji nie da się wymyślić nic nowego, jednak zaprezentowany w październiku 2014 r. Inbox okazał się tak dużym sukcesem wśród użytkowników, że konkurencja szybko udostępniała podobne rozwiązania. Głównym zadaniem bohatera tej aktualności jest inteligentne sortowanie wiadomości w skrzynce odbiorczej poczty Gmail, dzięki czemu użytkownicy mają szybszy i łatwiejszy dostęp do ważnych maili, a te o niższych priorytetach są ukrywane i można wrócić do nich w wolnej chwili. Dziś firma Google ogłosiła, że Inbox został wzbogacony o nową funkcję, która będzie przypominała o wiadomościach na podstawie zawartej w nich daty. Rozwiązanie to może okazać się przydatne w przypadku informacji o rezerwacjach w restauracjach czy udostępnionych w Kalendarzu Google wydarzeniach. Nowa funkcja pozwala na szybkie usunięcie wiadomości z priorytetowej skrzynki odbiorczej oraz jednoczesne ustawienie powiadomienia na godzinę przed terminem wpisanym w mailu. Dzięki temu wiadomość będzie wyświetlana na szczycie skrzynki odbiorczej w najbardziej odpowiednim momencie.

Nowa funkcja nie jest dostępna dla wszystkich wiadomości, w ten sposób będzie można oznaczać i ustawiać przypomnienia dla maili dotyczących rezerwacji w hotelach i restauracjach, informacji o przesyłkach, lotach, a także zaproszeń do wydarzeń z Kalendarza Google.

pan
2015.07.20, 11:10
Gramatyka, fleksja ściśle rzecz biorąc. Tytuł powinien brzmieć:

'Inbox jeszcze inteligentniejszy dzięki możliwości przypominania o mailach na podstawie zawartych w nich dat'. Mam tłumaczyć, dlaczego tak?