partner serwisu

Inbox dla Gmail zasugeruje odpowiedzi na maile

Inbox dla Gmail zasugeruje odpowiedzi na maile
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
4 listopada 2015, 12:23
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, e-mail, gmail, inbox, ios, machine learning, maile, maszynowe uczenie, neuronowe sieci komputerowe, poczta elektroniczna, sieci komputerowe, sztuczna inteligencja, szybkie odpowiedzi

Maszynowe uczenie i neuronowe sieci komputerowe, czyli gałęzie nauk wchodzących w skład badań nad sztuczną inteligencją szturmem podbija nasze komputery oraz smartfony i znalazły właśnie nowe zastosowanie. Już w tym tygodniu jeszcze bardziej inteligentna aplikacja Inbox dla Gmail będzie w stanie zasugerować użytkownikom 3 krótkie odpowiedzi na niektóre e-maile.

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do postrzegania Chmury jako miejsca do przechowywania plików. Niesłabnąca popularność usług takich jak Dysk Google, Dropbox czy One Drive (choć ta niedługo może stracić sporo użytkowników) sprawiają, że sporą cześć naszych danych przechowujemy w internecie, bo mamy do nich łatwy dostęp i możemy szybko udostępniać je innym osobom. Ale Chmura to przede wszystkim ogromne oraz bardzo zaawansowane komputerowe sieci służące do analizowania danych i będące fundamentami nauk zajmujących się rozwojem badań nad sztuczną inteligencją. Do niedawna zarezerwowana dla naukowców oraz największych firm na świecie technika powoli zaczyna trafić na nasze komputery i do smartfonów, czego najlepszym przykładem mogą być cyfrowi asystenci tacy jak Google Now, programy antywirusowe nowej generacji czy nawet tak wydawałoby się trywialne aplikacje jak wirtualna klawiatura ekranowa SwiftKey Neural. Firma Google od dawna pracuje nad wspomaganiem swoich usług i aplikacji potęgą Chmury obliczeniowej, a jednym z najlepszych przykładów jej zastosowań jest aplikacji Inbox dla Gmail, której arsenał możliwości zostanie już w tym tygodniu poszerzony o możliwość sugerowania szybkich odpowiedzi na maile.

Inbox dla Gmail to budząca spore kontrowersje usługa, która na początku organizowała jedynie wiadomości przechowywane w poczcie elektronicznej od Google według priorytetów i kategorii, ale z czasem stała się inteligentniejsza dzięki dodawanym do niej funkcjom. Dziś Inbox dla Gmail potrafi w znacznym stopniu ułatwić życie dzięki przypomnieniom o ważnych wydarzeniach, pomaganiu w planowaniu podroży, a już w tym tygodniu wspomoże użytkowników także w odpowiadaniu na maile. Odpowiedzialny za to mechanizm Smart Reply będzie analizował wiadomości przychodzące na skrzynki odbiorcze użytkowników poczty Gmail, wybierał te wymagające odpowiedzi i zaproponuje do wyboru 3 krótkie zdania pasujące do kontekstu. Za tak zaawansowane czynności odpowiedzialne będą komputerowe sieci neuronowe oraz technika maszynowego uczenia, które będą analizować treść wiadomości i na jej podstawie oraz wcześniejszej aktywności użytkownika proponować będą odpowiedzi.

W teorii Smart Replay wygląda świetnie, wewnętrzne testy przeprowadzone przez Google sugerują, że nowa funkcja w Inbox dla Gmail spisuje się lepiej niż dobrze, a o tym jak spisuje się w prawdziwym życiu będą mogli przekonać się już w tym tygodniu użytkownicy Androida i iOS, bo w ciągu kilku następnych dni zostanie udostępniona aktualizacja dodająca mechanizm Smart Reply do Inbox dla Gmail.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.