partner serwisu

Google Inbox - nowy sposób na korzystanie ze skrzynki odbiorczej usługi Gmail

Google Inbox - nowy sposób na korzystanie ze skrzynki odbiorczej usługi Gmail
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
22 października 2014, 21:45
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
e-mail, gmail, google, inbox, mail, poczta elektroniczna

W ciągu 30 lat od powstania poczty e-mail jedyne rzeczy, które tak na prawdę się w niej zmieniły to dostępność tej formy komunikacji oraz ilość otrzymywanych wiadomości drogą elektroniczną. W dzisiejszych czasach coraz ciężej zapanować nad dziesiątkami, a w przypadku niektórych z nas setkami maili zalewających skrzynki odbiorcze każdego dnia. Zespół odpowiedzialny za powstanie Gmaila stworzył aplikację, która ma ułatwić nam porządkowanie elektronicznych skrzynek pocztowych, a dokładniej ma robić to za nas.

Inbox to aplikacja, której zadaniem jest segregowanie wiadomości i prezentowanie nam wyników swojej pracy. Jednym z mechanizmów, który ma jej w tym pomóc jest grupowanie wiadomości - rozwinięcie wdrożonych w zeszłym roku w usłudze Gmail kategorii. W teorii Inbox dzięki inteligentnym algorytmom będzie grupował wiadomości tego samego typu i uczył się tego w jaki sposób łączymy je my. Dzięki temu jednym gestem będziemy mogli ukryć maile zawierające wyciągi bankowe i potwierdzenia dokonanych zakupów, żeby zrobić miejsce dla ważniejszych wiadomości. Dostępny będzie także inny sposób porządkowania widoku skrzynki odbiorczej - przypinanie wiadomości. Ten mechanizm pozwoli nam wybrać wiadomości, które chcemy w danej chwili widzieć i ukryć pozostałe.

Kolejną nowością jest narzędzie Highlights zajmujące się przesiewaniem ziarna od plew. Dzięki niemu wiadomości zawierające dokumenty, zdjęcia, informacje o lotach będą wyróżniane i uzupełniane dodatkowymi, np. o losach przesyłki czy opóźnieniach odlotu naszego samolotu.

Inbox będzie pełnić też rolę osobistego organizera dzięki możliwości tworzenia przypomnień o rzeczach, które musimy zrobić. Nowa aplikacja Google będzie dostarczała także informacji mogących pomóc nam w wykonaniu zaplanowanych zadań. W Inboksie dostępny będzie także mechanizm drzemki, który pozwoli na usypianie powiadomień o wiadomościach czy zaplanowanych zadaniach i wznowieniu notyfikacji o wybranej przez nas porze lub gdy znajdziemy się w odpowiedniej lokalizacji.

Niestety tak jak w przypadku usługi Gmail, tak i Inbox na początku będzie rozpowszechniany za pomocą zaproszeń i nie każdy będzie mógł z tej aplikacji skorzystać od razu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.