partner serwisu

Ikea Place - aplikacja ułatwiająca umeblowanie mieszkania

Ikea Place - aplikacja ułatwiająca umeblowanie mieszkania
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
4 września 2017, 14:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
ikea, ikea place, meblowanie mieszkania, rzeczywistość rozszerzona

Przeglądanie katalogu z meblami a nawet wizyta w odpowiednim sklepie pomogą nam odnaleźć fajne i funkcjonalne meble do naszego domu. Tylko jak wybrać odpowiednie, które będą pasowały do naszego wystroju? Dzięki Ikea Place będzie to znacznie łatwiejsze zadanie.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Ikea Place ma być aplikacją, która rozwiąże jeden z podstawowych problemów przy doborze nowych mebli do domu lub mieszkania. Do tej pory przeróżne programy na telefon pozwalały nam na znajdowanie różnych mebli, tworzenie wirtualnych zestawów a nawet projektowanie własnych. Aplikacja, która wkrótce pojawi się na rynku pójdzie o krok dalej: zaprezentuje nam wybrane przez nas meble bezpośrednio w miejscu, w którym chcemy je postawić. Istnieje właściwie tylko jedno ograniczenie: Ikea Place – jak sama nazwa sugeruje – będzie posiadać w swojej bazie wyłącznie meble firmy Ikea. To ograniczenie w oczywisty sposób ogranicza przydatność tej aplikacji, jednak nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani ofertą tego jednego producenta, to i tak w łatwy sposób sprawdzimy czy meblościanka w danym stylu czy też krzesło w danym kolorze odpowiednio współgra z pozostałymi elementami wystroju. Wszystko dzięki możliwościom, jakie zapewnia rzeczywistość rozszerzona.

Ikea Place wykorzystuje technikę Apple ARKit, która niedawno została zaprezentowana przez firmę Apple. To innowacyjne rozwiązanie pozwala telefonom firmy Apple rozumiećotaczającą je przestrzeń. Dzięki niemu iPhone skanując obiektywem aparatu otoczenie potrafi rozróżnić kształt pomieszczenia i obiekty się w nim znajdujące bez konieczności stosowania dodatkowych czujników. Innymi słowy, wie co jest ścianą, podłogą, stołem, i tak dalej. To niestety oznacza, że aplikacja Ikea Place na razie – a konkretniej od października – dostępna będzie tylko na telefony Apple. Posiadacze Androida nie powinni jednak tracić nadziei: raptem w ubiegłym miesiącu firma Google zaprezentowała bliźniacze rozwiązanie dla telefonów z Androidem o nazwie AR Core. Ma ono oferować identyczną funkcjonalność do tego proponowanego przez firmę Apple. Możemy więc być w zasadzie pewni, że Ikea Place – choć z zauważalnym opóźnieniem – trafi również i na urządzenia z systemem operacyjnym Google.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

2019.05.30, 18:07
Świetna sprawa. Planuje umeblowanie salonu fryzjerskiego i nie mam pomysłu w jaki sposób to zrobić. Meble zamówione w https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskie...skie?horizontal więc muszę zabrać się za planowanie umeblowania.