partner serwisu

Harry Potter Wizards Unite - nowa gra z AR od twórców Pokemon GO

Harry Potter Wizards Unite - nowa gra z AR od twórców Pokemon GO
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
9 listopada 2017, 15:40
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
ar, gra, harry potter, niantic, pokemon go, rzeczywistość rozszerzona, wizards unite

Wkrótce smartfony przeniosą Was do świata pełnego magii, zaklęć i stworzeń znanych z kart bestsellerowej powieści J.K.Rowling. Studio Niantic Labs tworzy grę w uniwersum najsłynniejszego czarodzieja wszech czasów i ponownie zamierza oprzeć zabawę na ciekawym modelu rozszerzonej rzeczywistości.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Tech Awards 2017

Produkcja nosi nazwę "Harry Potter: Wizards Unite" i mamy dowiedzieć się o niej więcej już w przyszłym roku. Na razie twórcy zdradzili bardzo obiecujące informacje. Gra, podobnie jak Pokemon Go, będzie nastawiona na zabawę społecznościową. Gracze wcielą się w rolę czarodziejów, którzy eksplorując prawdziwą okolicę będą zbierali w wirtualnej rzeczywistości m.in. nowe zaklęcia. Istotą rozgrywki będzie walka z legendarnymi bestiami. Co ciekawe, by pokonać największe potwory gracze będą musieli łączyć siły. Spodziewamy się zatem ponownie zobaczyć na ulicach grupki wpatrzonych w smartfony osób wspólnie cieszących się grą.

2Rozszerzona rzeczywistość zapewnia głębsze przeżycie

 

Niantic Labs możemy w pewnym sensie nazwać pionierami gier AR. Pięć lat temu wydali grę Ingress, która choć nie miała oszałamiającej grafiki, to wyciągnęła z domów wiele osób. Główną osią rozgrywki było bowiem przejmowanie rzeczywistych lokalizacji - mapa gry odzwierciedlała wiernie prawdziwe ulice i budynki miast. Prawdziwy boom nastąpił jednak dopiero przy premierze Pokemon Go w 2016 roku. Możliwość wcielenia się w trenerów stworzeń wylansowanych przez japoński serial animowany i gry z konsol przenośnych spotkała się z niesamowitym zainteresowaniem. Choć teraz szał na ten tytuł już opadł, to wciąż baza jego miesięcznych użytkowników imponuje - w czerwcu 2017 roku w Pokemon Go grało 65 milionów osób. Tak ogromna marka jaką jest "Harry Potter" (sprawdź aktualne ceny książek J.K.Rowling) może przebić ten rekord przyciągając do gry osoby, które z wirtualną rozgrywką do tej pory nie miały wiele wspólnego.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.