partner serwisu

Hangouts bez wiadomości SMS od 22 maja

Hangouts bez wiadomości SMS od 22 maja
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
24 marca 2017, 19:13
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, google, hangouts, sms

Hangouts to popularny komunikator Google, który w urządzeniach z Androidem pozwala prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo. Hangouts obsługuje również wiadomości SMS. Niestety, ta ostatnia funkcja 22 maja 2017 roku zostanie przez Google usunięta z aplikacji. Wygląda na to, że Google wciąż nie ma pomysłu na spójną platformę komunikacyjną dla Androida.

Począwszy od 27 marca bieżącego roku, użytkownicy Hangouts zaczną otrzymywać komunikat informujący o wyłączeniu obsługi wiadomości SMS. Taką wiadomość Google przekazał administratorom pakietu G Suite. Oznacza to, że posiadacze urządzeń z Androidem, którzy wykorzystywali Hangouts do odbierania i wysyłania SMS-ów, będą musieli wybrać inne narzędzie. Pozostałe funkcje Hangouts, czyli możliwość prowadzenia rozmów głosowych, wideo oraz czatowania na razie zostanie zachowana. Ostateczne wyłączenie integracji usługi SMS z Hangouts nastąpi 22 maja. Jest zatem sporo czasu by spokojnie dokonać zmiany aplikacji obsługującej wiadomości SMS. 

Treść komunikatu jaki będzie rozsyłany korzystającym z Hangouts

Google od dłuższego czasu proponuje użytkownikom telefonów inne narzędzie: aplikację Messenger, która ostatnio została przemianowana na "Wiadomości na Androida" (Android Messages). Również w przypadku pozostałych funkcji Hangouts, twórcy Androida proponują alternatywy, takie jak opisywane już przez nas komunikatory Allo i Duo. Tym samym widać, że Google przyjęło zupełnie odmienną strategię od Apple. W przypadku urządzeń z systemem iOS praktycznie wszystkie funkcje związane z komunikacją, w tym obsługa wiadomości SMS, realizowana jest za pomocą iMessage. Użytkownicy Androida mają większy wybór aplikacji, ale wyłączenie obsługi SMS w Hangouts to swego rodzaju wymuszenie zmiany. Tymczasem używanie jednego narzędzia do komunikowania się z bliskimi dla wielu osób jest po prostu wygodne.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.