partner serwisu

Google Play Muzyka pozwoli na przechowanie 50 000 utworów

Google Play Muzyka pozwoli na przechowanie 50 000 utworów
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
26 lutego 2015, 15:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
google play music, muzyka play, muzyka przez internet, muzyka w chmurze, strumieniowanie muzyki

Muzyka w Google Play to nie tylko odtwarzacz plików audio stworzony przez firmę Google dla Androida. To przede wszystkim usługa chmurowa, która pozwala użytkownikom cieszyć się ich kolekcją muzyki dostępną w każdym miejscu. Uruchomiona właśnie kampania promocyjna powiększa ponad dwukrotnie limit przechowywanych w usłudze Muzyka Play utworów do 50 000.

Do niedawna każdy posiadacz konta Google mógł bezpłatnie skorzystać z usługi Muzyka Play i przechowywać w niej 20 000 piosenek, do których miał dostęp przez internet. Wystarczyło zainstalować na komputerze aplikację, która zajmowała się śledzeniem zmian w folderach przechowujących pliki muzyczne i kopiowała je do chmury. Rozwiązanie to działało niezależnie od usług Gmail czy Dysk Google, przez co nie zmniejszało w nich ilości dostępnego miejsca na dane. Teraz to bardzo wygodne rozwiązanie doczekało się usprawnienia, dzięki któremu każdy użytkownik może przechowywać aż 50 000 utworów muzycznych w chmurze Google bez żadnych dodatkowych opłat.

Firma Google w ramach usługi Muzyka Play oferuje także płatny dostęp do 30 milionów piosenek, które można odtwarzać strumieniowo bez konieczności kupowania każdej z nich. Dla zastanawiających się nad takim wariantem korzystania z Muzyki Play udostępniony został 30 dniowy okres, który pozwala na jej przetestowanie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.