partner serwisu

Google Now z polskimi komendami głosowymi

Google Now z polskimi komendami głosowymi
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
2 czerwca 2015, 12:33
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
asystent głosowy, dyktowanie notatek, głosowe pisanie smsów, głosowe wybieranie numeru, google, google now, polskie komendy głosowe

Firma Google zdecydowała się na poszerzenie możliwości wariantu asystenta głosowego przeznaczonego dla polskich użytkowników. Od teraz Google Now wykonuje polecenia wydawane w języku polskim i mimo, że dostępnych komend jest niewiele, to z pewnością przybędzie ich z czasem. 

Polski wariant asystenta głosowego od Google nie był zbytnio przydatny. Dopiero w styczniu tego roku Google Now przemówiło w naszym ojczystym języku, jednak wcześniej jego praca ograniczała się do przechwytywania zapytań kierowanych do wyszukiwarki i wyświetlania odpowiedzi. Nie było to zbyt przydatne rozwiązanie, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo ta sytuacja się zmieni. Bez żadnego oficjalnego komunikatu ze strony wyszukiwarkowego giganta uruchomiona została obsługa kilku komend głosowych wydawanych w języku polskim. Jest ich niestety w tej chwili tylko kilka, jednak mamy nadzieję, że nowe zostaną dodane szybciej niż później. Obecnie za pomocą głosu użytkownicy mogą zadzwonić do wybranego kontaktu, napisać SMS-a (działa z aplikacją Hangouts), uruchomić dowolny program, dyktować notatki oraz przeliczać waluty.

 

Niestety nadal nie działa wykrywanie komendy OK Google na ekranie domowym oraz w aplikacjach, żeby skorzystać z tej możliwości należy zainstalować jeden z dostępnych w sklepie z aplikacjami Google Play zamienników dla launchera Google Now lub zmienić główny języka asystenta głosowego na angielski w Ustawieniach Google.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.