partner serwisu

Google Lens będzie dostępny lada moment

Google Lens będzie dostępny lada moment
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
14 września 2017, 18:41
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
google, google lens, zdjęcia, zdjęcia google

A właściwie, to nawet przez chwilę usługa była dostępna, zanim firma Google zorientował się, że da się aktywować tę funkcję przed planowaną premierą. Gotowość Lens do działania oznacza, że wkrótce w analizie i zarządzaniu zdjęciami pomagać nam będzie sztuczna inteligencja o niesamowitych możliwościach.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Funkcję Google Lens w aplikacji Zdjęcia Google udało się na chwilę uruchomić redakcji XDA-Developers. Niestety, opisana przez nich metoda już nie działa, więc samodzielne testowanie tej funkcji nie jest już możliwe. To jednak oznacza, że Google powoli szykuje się do jej premiery. A co to właściwie jest Google Lens? To narzędzie, które rozpoznaje obiekty aktualnie widziany przez obiektyw aparatu lub będące na zdjęciu. Do czego miałoby nam to służyć? Google Lens sprawdzi się w kontekstowym dobieraniu informacji. Przykładowo, pokażmy mu plakat na koncert, a Lens zaproponuje dodanie go do naszego Kalendarza Google. Tak przynajmniej zapowiadają twórcy tej usługi.

XDA-Developers sprawdziło Google Lens w działaniuXDA-Developers sprawdziło Google Lens w działaniu
 

Redakcja XDA-Developers zdołała sprawdzić usługę Google Lens w praktyce, zanim odcięto do niej dostęp. Najpierw wskazali zdjęcie Wieży Eifella, którą usługa rozpoznała i zaprezentowała o niej podstawowe informacje zaczerpnięte z bazy danych Map Google. Następnie pokazano zdjęcie okładki książki i ta ponownie rozpoznała, o co chodzi, oferując zarówno dalsze informacje o książce, jak i jej autorze. Docelowo Google Lens ma rozpoznawać również budynki, płyty, adresy internetowe, mailowe i numery telefonów.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.