partner serwisu

Google I/O 2016 - Android N 7.0

Google I/O 2016 - Android N 7.0
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
19 maja 2016, 11:37
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, android 7.0, android n, bezpieczeństwo, google, google i/o 2016, io16, keynote, obraz w obrazie, prywatność, smartfon, wielozadaniowość

Ponad 200. O takiej liczbie nowości w nadchodzącej wersji Robocika mówiono wczoraj w trakcie otwarcia konferencji Google I/O 2016. Panel poświęcony Androidowi N 7.0 był dość skromny i nie zdradził wielu szczegółów, ale poznaliśmy nieco bliżej najnowszą odsłonę mobilnego systemu operacyjnego od Google. Czego możemy się spodziewać?

Jedną z największych niespodzianek wczorajszego panelu poświęconego Androidowi N było to, że Google nie zdecydowało się na podanie jego nazwy. Przyczyna jest prosta - tokowej jeszcze nie ma. Wyszukiwarkowy potentat chce, żeby użytkownicy nazwali najnowszą odsłonę mobilnego systemu operacyjnego. Swoje propozycje możecie zgłaszać na specjalnie stronie internetowej Pomóż nazwać Android N. W czasie otwarcia konferencji Google I/O 2016 nie dowiedzieliśmy się również oficjalnie jakim numerem zostanie opatrzona nadchodząca wersja Robocika. Jednak uważni uczestnicy zauważyli pewnie godzinę, która wyświetlana była na ekranach smartfonów wykorzystywanych w czasie prezentacji - 7:00. Właśnie w ten sposób Google od lat informuje o numeracji nadchodzących wersji swojego systemu operacyjnego.

Android N 7.0 to ponad 200 nowości, jednak wczoraj poznaliśmy tylko kilka z nich. Pierwszą wspomnianą było wykorzystanie API Vulkan. Dzięki niemu twórcy gier będą mogli dodawać do swoich produkcji efektowniejszą grafikę 3D i lepiej optymalizować je pod kątem różnych urządzeń. Zmieni się także sposób interakcji z powiadomieniami. Te pochodzące z komunikatorów pozwolą na szybkie odpowiedzi. Dodatkowo, powiadomienia z tej samej aplikacji będą grupowane w celu zaoszczędzenia miejsca. Modyfikacji doczeka się także menu Szybkich ustawień. W Androidzie N 7.0 będą wyświetlane skróty do niektórych funkcji już w panelu powiadomień, a ikony dostępne w menu Szybkich ustawień będą aranżowane automatycznie na podstawie częstotliwości ich używania.

W najnowszej odsłonie mobilnego systemu operacyjnego od Google usprawniona zostanie także odpowiedzialna za oszczędzanie baterii funkcja Doze. Doze On the Go będzie aktywowana nie tylko kiedy urządzenie leży bezczynnie na biurku, ale także w innych sytuacjach, np. w kieszeni użytkownika. Android N 7.0 to także nowości dotyczące wielozadaniowości. Użytkownicy będą mogli wyświetlać na ekranach urządzeń mobilnych okna dwóch aplikacji jednocześnie, a posiadacze SmartTV ucieszą się na pewno z funkcji prezentowania obrazu w obrazie.

Android N 7.0 zadebiutuje tego lata. Niestety nie poznaliśmy dokładnej daty premiery, ale w ramach otwarcie konferencji Google I/O 2016 udostępniona została trzecia wersja rozwojowa Android N Developer Preview 3, która według zapewnień Google może być wykorzystywana do codziennej pracy na urządzeniach. Pobrać i zainstalować ja mogą niestety tylko posiadacze wybranych urządzeń z rodziny Nexus.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.