partner serwisu

Google Hangouts z łatwiejszym udostępnianiem lokalizacji i mniejszymi zmianami

Google Hangouts z łatwiejszym udostępnianiem lokalizacji i mniejszymi zmianami
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
10 grudnia 2014, 16:56
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
google, hangouts, ostatnio widziany, udostępnianie lokalizacji, wideo filtry rozmów

Kilka godzin temu firma Google ogłosiła udostępnienie aktualizacji swojego komunikatora Hangouts. Według zapewnień producenta ma on teraz być szybszy, inteligentniejszy i dostarczać więcej zabawy. Jedną z ciekawszych nowości zaprezentowanych w uaktualnieniu jest możliwość szybkiego udostępniania lokalizacji.

O tym, że konkurencja na rynku komunikatorów internetowych jest zażarta pisaliśmy przy okazji premiery aplikacji Wire. Funkcjonalność większości rozwiązań jest niemal identyczna (programy pozwalają na prowadzenie rozmów tekstowych, audio i wideo oraz przesyłanie plików) więc każdy z producentów próbuje z lepszym lub gorszym skutkiem wzbogacać swoje aplikacje dodatkowymi możliwościami. Tak też jest w przypadku komunikator Hangouts, który według Google pozwoli teraz skupić się bardziej na osobach, z którymi rozmawiamy. Funkcjonalnością, która ma to ułatwić jest możliwość włączenia filtrów kolorów (sepia, czerń i biel, winieta oraz inne) w trakcie rozmów wideo. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik faktycznie będzie musiał wytężać wzrok, żeby dojrzeć rozmówcę, który włączył jeden z filtrów i będzie się znajdował słabo oświetlonym otoczeniu. Kolejną, a właściwie pierwszą, opisywaną w komunikacie firmy z Mountain View jest funkcjonalność pozwalająca na dodawanie do rozmów głosowych obrazków. Opublikowana dziś aktualizacja dodaje szesnaście nowych paczek z wizerunkami pingwinów, piratów, misiów koala oraz oczywiście kotów.

Na szczęście aktualizacja wnosi także nowe i przy okazji przydatne funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość szybkiego przesłania rozmówcy swojej lokalizacji. Kiedy komunikator rozpozna w czasie rozmowy pytanie "Where are You?" (ang. gdzie jesteś? - niestety nie wspomniano czy funkcjonalność działa w innych niż angielski językach) wyświetli przycisk, po naciśnięciu którego rozmówcy zostanie przekazana dokładna lokalizacja użytkownika. Kolejną pomocną funkcjonalnością jest automatyczne dodawanie do listy kontaktów osób ze zweryfikowanymi przez Google numerami telefonów. Ostatnią wspomnianą nowością jest znacznik czasowy "ostatnio widziany", który pozwoli szybko zorientować się czy osoba, z którą chcemy rozmawiać jest dostępna za pomocą komunikatora Hangouts.

Najnowsza wersja aplikacji powinna być już dostępna dla urządzeń z systemem Android w Sklepie Play (zaktualizowanie danych na serwerach zajmuje trochę czasu, więc w niektórych krajach może zdarzyć się lekkie opóźnienie) i już niedługo dla iPhone'ów i iPadów w App Store (aktualizacja została zgłoszona do publikacji i czeka na weryfikację przez firmę Apple) jednak funkcja wyświetlająca znacznik czasowy "ostatnio widziany" wymaga uaktualnienia oprogramowania także na wszystkich serwerach Google, co może sprawić, że nie w każdym przypadku będzie ona dostępna od zaraz.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.