partner serwisu

Google Fit - nowy sposób na śledzenie aktywności fizycznej

Google Fit - nowy sposób na śledzenie aktywności fizycznej
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
29 października 2014, 13:37
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, google, inteligentne opaski, inteligentne zegarki, smartfon, smartphone, smartwatch, wearables

Dzięki smartfonom monitorowanie naszej aktywności fizycznej stało się bardzo proste. Wbudowany w telefony GPS pozwala nie śledzenie prędkości, pokonywanej strasy oraz kilku innych parametrów. W analizie tych danych mogą nam pomóc niezliczone aplikacje, do grona których wczoraj dołączyła nowa - Fit autorstwa Google.

Aktywność fizyczna powinna stanowić jeden z ważniejszych punktów każdego naszego dnia. W śledzeniu poczynań niezależnie od tego czy będziemy biegać, jeździć na rowerze czy nawet spacerować z psem bardzo pomagają na smartfony, jednak ich rola w tym zadaniu powoli zaczyna się zmniejszać. W sprzedaży dostępne są inteligentne opaski, które są zdecydowanie wygodniejsze do noszenia w trakcie ćwiczeń niż telefony z ekranami, których rozmiar przekracza czasem 6 cali. Najnowsza aktualizacja Android Wear pozwoli śledzić nasze poczynania także inteligentnym zegarkom z wbudowanym GPS, takim jak Sony Smartwatch 3. Jednak sprzęt zajmuje się jedynie zbieraniem danych, do ich analizy przeznaczone są odpowiednie aplikacje.

Wczoraj w ręce użytkowników, a dokładniej na ich smartfony wyposażone w systemy operacyjny Android 4.0 lub nowszy, trafiła aplikacja Fit od Google. Program dostępny jest do pobrania ze Sklepu Play i zainstalowany na telefonie pozwala na gromadzenie informacji na temat codziennej aktywności fizycznej. Aplikacja zbiera dane za pomocą wbudowanego w Smartfona modułu GPS i może je prezentować na ekranie telefonu, tabletu lub w serwisie WWW. Program jest kompatybilny także z inteligentnymi zegarkami.

Google Fit pozwala również na połączenie z innymi aplikacjami monitorującymi nasze zdrowie i wyświetlanie wszystkich zebranych danych w jednym miejscu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.