partner serwisu

Google Drive pozwoli na wyłączenie pobierania, drukowania i kopiowania udostępnianych dokumentów

Google Drive pozwoli na wyłączenie pobierania, drukowania i kopiowania udostępnianych dokumentów
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
15 lipca 2015, 16:22
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
blokowanie edytowania, blokowanie kopiowania, blokowanie pobierania, chmura, google, google drive, microsoft, office online, udostępnianie plików

Dość agresywna polityka Microsoftu na konkurencyjnych do Windows i Windows Phone platformach powoli wymusza na alternatywnych rozwiązaniach udostępnianie coraz to nowych funkcji. Jedną z nich jest zaprezentowany właśnie przez Google mechanizm, który pozwoli użytkownikom Google Drive na wyłączenie pobierania, drukowania i kopiowania udostępnianych dokumentów.

Microsoft przespał rozpoczęcie batalii na rynku usług internetowych, dzięki czemu Google mogło spokojnie podbijać serca użytkowników takimi produktami jak Gmail, Google Drive, Dokumenty Google i wieloma innymi. Kiedy firma z Redmond zdecydowała się w końcu na udział w walce o nasze względy, zrobiła to z wielkim rozmachem i dziś możemy korzystać z odświeżonej poczty Outlook.com czy z darmowej wersji pakietu Office w przeglądarce, na smartfona, tabletach, a już niedługo także na komputerach osobistych z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10. Konkurencja ma nad czym myśleć, a programiści Google wpadli ostatnio na bardzo ciekawe rozwiązanie podnoszące prywatność udostępnianych przez Dysk Google dokumentów. Od dziś wszyscy użytkownicy dysku w chmurze od Google mogą wyłączyć możliwość kopiowania, pobierania oraz drukowania plików udostępnianych innym osobom.

Należy jednak pamiętać, że w takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie plików tylko w teorii, bo wystarczy zrobić zrzut ekranu, żeby zachować kopię dokumentów przeznaczonych jedynie do wglądu.