partner serwisu

Google Chrome i Google Now coraz bardziej zintegrowane

Google Chrome i Google Now coraz bardziej zintegrowane
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
19 sierpnia 2016, 10:53
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
asystent głosowy, cyfrowy asystent, google chrome, google now, przeglądarka internetowa

Wyszukiwarkowy potent nie ustaje w pracach nad głębszą integracją swojego asystenta głosowego z Androidem. Najnowszy pomysł dotyczy przeznaczonej dla tego mobilnego systemu operacyjnego przeglądarki Google Chrome, która na nowej karcie wyświetla karty z Google Now.

Udostępniona właśnie deweloperska wersja przeglądarki Google Chrome dla Androida została wzbogacona o ciekawą funkcje. Aplikacja prezentuje na nowej karcie sugerowane przez Google Now artykuły do przeczytania oraz ostatnio wykorzystywane zakładki. W tej chwili mechanizm znajduje się w bardzo wczesnej wersji rozwojowej i może posiadać wiele błędów.

Karty Google Now pojawiają się coraz częściej w różnych usługach wyszukiwarkowego potentata. W zeszłym roku zostały zintegrowane z ekranem domowym oferowanym przez Google, pojawiły się także w wynikach wyszukiwarki Google, a teraz będą wyświetlać się także na nowej karcie przeglądarki Google Chrome. Oczywiście, jeśli firma nie zrezygnuje z takiego rozwiązania. Obecnie w pełnej krasie można testować je w deweloperskiej wersji przeglądarki Google Chrome - poglądowym wariancie aplikacji będącym poligonem doświadczalnym dla rozwiązań, które nie zawsze trafiają do stabilnego wydania. Żeby wyświetlić karty Google Now na nowej karcie przeglądarki Chrome wystarczy przesunąć ekran w górę, bo sugestie chowają się pod jego dolna krawędzią.

Sugerowane przez Google Now artykuły w przeglądarce Chrome Sugerowane przez Google Now artykuły w przeglądarce Chrome 

Sugerowane przez Google Now artykuły w przeglądarce Chrome

Google Chrome Dev 54.0.2830.0 z kartami Google Now możecie pobrać bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami Google Play lub na własną rękę poszukać pliku instalacyjnego .apk. W tym drugim przypadku uczulamy na pobieranie aplikacji wyłącznie ze sprawdzonych portali, żeby ustrzec się przed wirusami.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.