partner serwisu

Google Chrome 61 na Androida z kilkoma nowościami

Google Chrome 61 na Androida z kilkoma nowościami
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
7 września 2017, 12:48
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, chrome, google, tłumacz google

Google Chrome, czyli najpopularniejsza przeglądarka na Androida już niedługo zyska wiele ciekawych nowości w interfejsie. Będzie ją łatwiej obsługiwać jedną ręką, ucieszy również i tych, którzy często korzystają z usługi Tłumacz Google.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Chrome 61 trafił już na nasze komputery osobiste, a teraz powoli zaczyna się pojawiać u użytkowników posiadających telefony z Androidem. Nowa przeglądarka zawiera kilka ciekawych nowości i choć nasze telefony jeszcze nie widzą aktualizacji, tak udało nam się zebrać spostrzeżenia tych, co ową aktualizację już dostali. Z nich wszystkich wynika jedno: Google się postarał, by Chrome był jeszcze wygodniejszy. Zmieniło się narzędzie łączące przeglądarkę z usługą Tłumacz Google. Teraz prezentuje ono nam tylko propozycję tłumaczenia na nasz domyślny język i opcje konfiguracyjne, usuwając z pola widzenia długą listę pozostałych języków, dostępnych teraz w dodatkowym podmenu. Poprawiono też menu, które pojawia się po dłuższym przytrzymaniu palca na danym elemencie: teraz wyświetla ono opcje zgrupowane kontekstowo, dzięki czemu całość jest bardziej czytelna i zajmuje mniej miejsca na ekranie.

Tłumaczenie w Chrome 61Menu tłumaczeń zajmuje teraz mniej miejsca na ekranie, dodatkowe języki wyświetla dopiero na życzenie.
 

Nas jednak szczególnie cieszy możliwość przeniesienia paska adresu i głównych elementów interfejsu przeglądarki na dół ekranu. Dzięki temu przeglądarkę dużo łatwiej obsługiwać trzymając telefon w jednej ręce, a w szczególności taki z dużym wyświetlaczem. Wszystko co najważniejsze będzie od teraz dostępne w zasięgu naszego kciuka. Programiści ucieszą się za to z rozszerzonej obsługi WebShare API w Chrome. Dzięki niemu kontrolki na witrynach internetowych będą mogły wywoływać androidowe menu „udostępnij”, w którym listowane są wszystkie aplikacje potrafiące udostępniać wskazaną treść. Ostatnią z istotnych zmian jest automatyczne przełączanie uruchomionych filmów w tryb pełnoekranowy po przekręceniu telefonu w tryb horyzontalny.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.