partner serwisu

Gmail z nowymi funkcjami pomagającymi oczyścić skrzynkę odbiorczą z niechcianych wiadomości

Gmail z nowymi funkcjami pomagającymi oczyścić skrzynkę odbiorczą z niechcianych wiadomości
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
23 września 2015, 20:16
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, blokowanie nadawcy, gmail, google, mail, nie subskrybuj, skrzynka odbiorcza, spam, zablokuj nadawcę

Zalewający nasze skrzynki odbiorcze Spam to prawdziwa plaga dzisiejszego internetu. Dostawcy usług pocztowych oferują coraz efektywniejsze filtry, jednak żadne rozwiązanie nie jest doskonałe. Firma Google poinformowała właśnie o udostępnieniu w poczcie Gmail dwóch nowych funkcji, które pozwolą użytkownikom oczyścić skrzynki odbiorcze z niechcianych i często bardzo naprzykrzających się wiadomości.

Poczta elektroniczna to jedna z najpopularniejszych form komunikacji w internecie. Z tego faktu korzystają bardzo często osoby i firmy próbujące reklamować siebie lub różnego rodzaju produkty pozwalające wydłużyć to i owo. Spam jest także często wykorzystywanym przez cyberprzestępców narzędziem do infekowania komputerów lub wykradania informacji użytkowników (phishing). Efektem tego jest zasypywanie naszych skrzynek odbiorczych czasami ogromną ilością niechcianych wiadomości, które utrudniają dotarcie do tych dla nas ważnych. Dostawcy usług pocztowych takich jak Gmail czy Outlook.com próbują pomóc nam w walce ze Spamem oferując filtry antyspamowe, które są pomocne i potrafią być efektywne w wykrywaniu wiadomości-śmieci, jednak nie są doskonałe. Dziś firma Google poinformowała o udostępnieniu użytkownikom poczty Gmail dwóch nowych narzędzi do walki ze Spamem. Pierwszym z nich jest możliwość blokowania dawców. Funkcja dostępna jest w przeglądarkowym i mobilnym klniecie poczty Gmail. Dzięki niej będziemy mogli szybko zablokować podejrzanych lub niechcianych nadawców wiadomości, co pozwoli automatyczne przenoszenie pochodzących od nich maili od razu do folderu Spam.

Z drugiej z udostępnionych dziś funkcji skorzystać mogą jedynie osoby używające aplikacji Gmail przeznaczonej dla systemu operacyjnego Android. Nie subskrybuj to narzędzie pomocne w wypisywaniu się z różnego rodzaju list mailingowych, których opuszczenie potrafi być czasami uciążliwe i wygania odwiedzania stron internetowych oraz ręcznej konfiguracji profili. Od teraz będzie to zdecydowanie łatwiejsze dzięki nowemu narzędziu od Google. Żeby wypisać się z uciążliwej subskrypcji wystarczy otworzyć dotyczącą jej wiadomość i z menu Więcej (trzy pionowe kropki u góry ekranu) wybrać pozycję Nie subskrybuj.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.