partner serwisu

Gmail pozwoli na bezpośrednią edycję plików pakietu Office

Gmail pozwoli na bezpośrednią edycję plików pakietu Office
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
3 grudnia 2014, 14:14
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
arkusze, dokumenty, edycja, excel, gmail, google, office, powerpoint, prezentacje, word

Google mimo udostępnienia nowego narzędzia do obsługi swojej skrzynki pocztowej - Inbox - nie przestaje udoskonalać usługi i aplikacji Gmail. Najnowsze zmiany w internetowym kliencie poczty elektronicznej wyszukiwarkowego giganta pozwolą na bezpośrednią edycje plików pakietu Office dołączanych do wiadomości e-mail.

Tworzenie i edycja dokumentów za pomocą aplikacji Dokumenty, Arkusze i Prezentacje autorstwa Google są bardzo popularnymi wśród użytkowników poczty Gmail i Dysku Google alternatywami dla pakietu biurowego Office. Niestety mechanizmy udostępniane przez firmę z Mountain View nie były kompatybilne z plikami tworzonymi przez programy Microsoftu i jedyna dostępna na nich akcja to możliwość podglądu. Dzisiejsza aktualizacja usługi Dysk Google oraz Gmail ułatwi życie wielu użytkownikom dzięki umożliwieniu edycji plików tworzonych w programach w programach Word, Excel oraz PowerPoint przesyłanych jako załączniki do wiadomości e-mail. Kliknięcie przycisku edycji dokumentu pojawiającego się w ikonie załącznika powoduje automatyczną konwersję plików pakietu Office do formatu obsługiwanego przez rozwiązania Google i zapisanie ich w usłudze Dysk Google, co umożliwia edycję.

Użytkownicy przeglądarki internetowej Chrome otrzymali także możliwość edytowania i zapisywania dokumentów w ich oryginalnym formacie, jednak niezbędne do tego będzie zainstalowanie dodatku Edytor Office. Dzisiejsza aktualizacja pozwala pracować z dokumentami tworzonymi w programach Word, Excel oraz PowerPoint i oprócz obsługi najpopularniejszych plików (doc, docx, xls, xlsx) wprowadza wsparcie także dla piętnastu nowych formatów:

  • dot, dotx, dotm, docm
  • xlt, xltx, xltm, xlsm
  • pot, potx, potm, pptm, pps, ppsx, ppsm
marcin.polak
2014.12.04, 14:18
Niech lepiej najpierw Google naprawi pobieranie plików w Chrome, bo coraz częściej wyskakuje przy pobieraniu 'Niepowodzenie - błąd sieci' i to dzieje się TYLKO w Chromie. I na całym świecie ludzie mają z tym problem - Unknown Network Error. Nie wiem jak wy, ale uważam, że pierwsze wersje Chrome były lepsze...