partner serwisu

Gmail na Androida - pieniądze prześlesz mailem

Gmail na Androida - pieniądze prześlesz mailem
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
16 marca 2017, 11:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, gmail, płatności mobilne

Google wprowadza zmiany w swojej aplikacji Gmail na Androida. Wkrótce obsługa mobilnych płatności będzie jeszcze wygodniejsza. Użytkownicy będą mogli wysyłać pieniądze bezpośrednio w wiadomości e-mail, bez konieczności posiadania dodatkowych usług płatniczych. Funkcja jest już dostępna dla Amerykanów. Kiedy pojawi się w Polsce? Nie wiadomo...

Google nie zdradziło kiedy udostępni nową usługę globalnie, ale wiemy jedno - z pewnością warto na nią czekać. W USA od pewnego czasu użytkownicy poczty Gmail mogą wysyłać pieniądze mailem. Teraz ta sama funkcjonalność zadebiutowała w aplikacji na Androidzie. Jak to działa? Niesamowicie prosto. Wystarczy jednorazowo powiązać aplikację Gmail z usługą Google Wallet. Dołączanie środków finansowych do maila jest tak łatwe, jak załączenie do wiadomości e-mail obrazka czy dokumentu. Najpierw klikamy w ikonkę załącznika, następnie w opcję "send money" (z ang. wyślij pieniądze). Ostatnim krokiem jest wpisanie kwoty do przelewu. Na poniższym GIF-ie możecie obejrzeć całą operację. 

Gmail - przekazywanie pieniędzy przez maila

Wysłanie pieniędzy przez e-mail zajmie Ci tylko kilka sekund

Google nie zamierza ograniczać swojej usługi tylko dla klientów własnej poczty. Pieniądze będziemy mogli przesłać osobie z dowolnym adresem e-mail - nie tylko utworzonych w domenie gmail.com. Kolejną zaletą, która może wpłynąć na szybkie przyjęcie się tego rodzaju płatności jest brak jakiejkolwiek prowizji za wykonaną operację. Za przelew środków nie zapłaci ani nadawca, ani odbiorca. W bardzo podobny sposób działa też wysyłanie pieniędzy przez facebookowego Messengera. Pozostaje nam tylko czekać na to, aż obydwie metody będą dostępne w Polsce. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.