partner serwisu

Gadu-Gadu znalazło kupca - najpopularniejszy polski komunikator może zostać reaktywowany

Gadu-Gadu znalazło kupca - najpopularniejszy polski komunikator może zostać reaktywowany
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
13 czerwca 2017, 13:31
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
gadu gadu, gg, komunikator internetowy

Jeśli negocjacje grupy kapitałowej Sare z firmą Xevin Consulting Limited zostaną zakończone sukcesem, legenda polskiego internetu znajdzie nowego właściciela. Inwestor ma pomysł na rozwój Gadu-Gadu i jest zdecydowany zapłacić za niego 2,4 miliony złotych. To może być ostatnia szansa na ożywienie platformy i zatrzymanie stale odpływających do konkurencji użytkowników.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Pobierz MobiRadar

Komunikator działa nieprzerwanie od 2000 roku, jednak lata świetności ma dawno za sobą. W obliczu atrakcyjnych dla młodego użytkownika zagranicznych komunikatorów mobilnych, takich jak Facebook Messenger czy Snapchat, GG nie ma aktualnie nic ciekawego do zaoferowania. W 2015 roku, kiedy to platforma trafiła w ręce Xevin Consulting Limited, baza użytkowników wynosiła zaledwie 2 miliony. Teraz Gadu-Gadu interesuje się jednak firma Sare, posiadająca duże doświadczenie w zakresie poczty e-mail. 8 czerwca 2017 roku wystosowała ona list intencyjny opisujący warunki negocjacji z aktualnym właścicielem serwisu. Choć dla wielu z nas Gadu-Gadu ma jedynie znaczenie sentymentalne, firma Sare dostrzega w nim znacznie większy potencjał.

POŁĄCZENIE KOMUNIKATORA I WEB ANALITYKI Z PEWNOŚCIĄ ZAOWOCUJE NOWĄ OFERTĄ DLA SEKTORA BIZNESOWEGO. BYLIŚMY POZYTYWNIE ZASKOCZENI STATYSTYKAMI DOTYCZĄCYMI KOMUNIKATORA. OBECNIE JEST JESZCZE ZBYT WCZEŚNIE, ABY DEKLAROWAĆ SZCZEGÓŁY PLANOWANYCH PROJEKTÓW NA BAZIE GG. MOGĘ JEDNAK ZAPEWNIĆ, ŻE INTENSYWNIE ANALIZUJEMY RÓŻNE WARIANTY I JESTEŚMY NASTAWIENI BARDZO OPTYMISTYCZNIE. - Tomasz Kusy, Dyrektor Działu Programowania Sare.

Zakończenie negocjacji ma nastąpić najpóźniej 30 września 2017 roku. Na jakie funkcjonalności będziemy mogli liczyć po przejęciu? To wciąż wielka niewiadoma. Sare wspomina jednak o chęci przywrócenia usługi poczty e-mail, która została wyłączona cztery lata temu, oraz o zintegrowaniu komunikatora ze stronami internetowymi. Z opinii użytkowników aplikacji zamieszczanych w sklepie Google Play wynika, że niedawne zmiany interfejsu, upodabniające program do Messsengera, nie przypadły do gustu wielu osobom. Problemem są także kwestie techniczne i bardzo słaba moderacja zdjęć umieszczanych w avatarach. Jeśli Sare przejmie Gadu-Gadu z pewnością będzie miało nad czym pracować.

1
 
GG posiada opcję losowania rozmówcy według określonych parametrów

 

Historia Gadu-Gadu sięga roku 2000, kiedy to Łukasz Foltyn, twórca programu SMS-Express pozwalającego na wysyłanie SMS-ów przez internet, opublikował w sieci pierwszy polski komunikator internetowy. Bardzo szybko symbol żółtego słoneczka stał się synonimem komunikacji w polskiej sieci. W ciągu pierwszego roku działalności korzystało z niego 250 tys. użytkowników. Każda kolejna wersja komunikatora przynosiła liczne usprawnienia - od systemu przesyłania plików, poprzez darmowe radio, grupowe konferencje, rozmowy audio i wideo, aż po gry i usługę internetowego dysku.  W 2012 roku z Gadu-Gadu korzystało 10 milionów użytkowników miesięcznie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.