partner serwisu

Firefox dla Windows 10 - Mozilla pokazuje pierwsze zrzuty ekranu

Firefox dla Windows 10 - Mozilla pokazuje pierwsze zrzuty ekranu
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
13 lipca 2015, 11:57
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
continuum, dotykowy interfejs, edge, forefox, internet, microsoft, mozilla, przeglądarka internetowa, windows 10

Kilka dni temu pisaliśmy o zapowiedzi dotyczącej wydania przez fundację Mozilla wersji przeglądarki Firefox przeznaczonej dla Windows 10. W naszej aktualności brakowało szczegółowych informacji, jednak dopiero teraz dowiedzieliśmy się czegoś więcej, dzięki opublikowanym zrzutom ekranu Firefox dla Windows 10.

Szczegóły dotyczące nowej wersji przeglądarki internetowej nadal pozostają tajemnicą, ale fundacja Mozilla zdecydowała się rzucić nieco światła na to, jak Firefox dla Windows 10 będzie wyglądał. Na zaprezentowanych zrzutach ekranu wyraźnie widać, że popularnego wśród użytkowników Liska nie czekają rewolucyjne zmiany. Osoby przyzwyczajone do tradycyjnego wariantu przeglądarki bez problemu będą mogli przestawić się na pracę z nową wersją. Interfejs Australis, zaprezentowany po raz pierwszy w Firefoksie 30, został tylko odświeżony, żeby lepiej pasować do wyglądu innych okien najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, a wszystkie elementy oraz przyciski pozostały na swoich miejscach. Sporo uwagi poświęcono przystosowaniu interfejsu Firefox dla Windows 10 do obsługi za pomocą palców na ekranach dotykowych. Tę informację z zadowoleniem przywitają osoby, które uskarżają się na brak (poza Internet Explorerem) w Windows 8 przeglądarki dostosowanej do takiego sposobu pracy. Z zaprezentowanych obrazków dowiadujemy się także, że Firefox dla Windows 10 umożliwi zmianę domyślnego schematu kolorystycznego oraz stosowanie skórek. W najnowszej wersji przeglądarki internetowej od Mozilli nie zabraknie również dobrze znanego Awesome Bar pomagającego w przeglądaniu internetu.

Firefox dla Windows 10 nabiera powoli coraz wyraźniejszych kształtów, jednak nadal mamy obawy, czy uda mu się zadebiutować choćby w wersji testowej w dniu premiery najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Najnowszy wariant Liska zapowiada się bardzo ciekawie i będzie stanowił ogromną konkurencję na urządzeniach z ekranami dotykowymi dla zbierającej bardzo dobre opinie przeglądarki Edge.