partner serwisu

FireFox 56 dla Androida bez obsługi Adobe Flash

FireFox 56 dla Androida bez obsługi Adobe Flash
Autor:
Justyna Smoleńska
Data publikacji:
27 września 2017, 14:38
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adobe flash, firefox, firefox 56, flash, mozilla firefox

FireFox 56 to najnowsza odsłona przeglądarki Mozilli i pierwsza, która nie obsługuje wtyczki Adobe Flash Player. Stabilna wersja tej aktualizacji ma zostać wydana przed końcem miesiąca, natomiast wersję beta można pobrać już teraz ze Sklepu Google Play.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak obsługi Flasha w Firefoksie nie powinna stanowić większego problemu dla użytkowników Androida. Większość stron internetowych od dawna nie korzysta z tej technologii, mimo że kiedyś była niezwykle popularna i często wykorzystywana przez programistów do tworzenia stron internetowych zawierających bardziej skomplikowane struktury niż obrazy i tekst, takie jak wideo, muzyka czy gry. Jeżeli jednak potrzebujemy przeglądarki, która będzie wspierała Flasha, zawsze możemy skorzystać na przykład z Dolphin.

Adobe Flash Player

 

Android już jakiś czas temu zaczął rezygnować z obsługi Flasha. Wersja 4.1 systemu z 2012 roku jako pierwsza została pozbawiona wsparcia dla niegdyś popularnej technologii. Od tamtej pory obsługa Flasha była uzależniona od ustawień przeglądarki. Google Chrome nie wspiera tej technologii na żadnej z platform i wymaga od użytkownika zezwolenia na używanie Flasha przez poszczególne strony internetowe. Microsoft zapowiedział, że przeglądarka Edge również będzie działać na podobnej zasadzie.

Testowa wersja przeglądarki
Firefox na Androida (Beta)

Testowa wersja popularnej przeglądarki internetowej. Jeśli jesteście ciekawi jakie funkcje będą dodawane do stabilnego warianty aplikacji, to w wersji Beta możecie je wszystkie przetestować.

Spadek popularności wtyczek Flash związany jest z ich niepożądanym działaniem w postaci spowolnienia działania przeglądarek, obniżenia poziomu bezpieczeństwa i skracanie czasu pracy urządzeń mobilnych. Problem stał się tak duży, że powstały firmy specjalizujące się w szukaniu luk w tym oprogramowaniu. Dlatego przy tworzeniu stron www zaczęto coraz częściej stosować HTML5, a przeglądarki internetowe blokują wszelkie elementy stworzone we Flashu.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.