partner serwisu

Facebook z kolorowymi komentarzami pod postami

Facebook z kolorowymi komentarzami pod postami
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
7 września 2017, 11:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, kolory, komentarze, portal społęcznościowy

Facebook testuje na grupie wybranych użytkowników nową funkcję, jaką jest możliwość publikowania komentarzy z kolorowymi tłami. Będzie barwniej i weselej, choć nie jesteśmy pewni czy czytelnie.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Facebook to prawdopodobnie najbardziej rozbudowana w dodatkowe funkcje usługa społecznościowa. Z jednej strony daje mu to przewagę nad konkurencją, z drugiej zaś daje powody do krytyki z uwagi na przeładowanie usługi mało przydatnymi gadżetami. Najnowszy z nich, który na razie jest testowany na niewielkiej grupie użytkowników, jest jednym z takich kontrowersyjnych rozwiązań. Mamy na myśli możliwość wstawiania komentarzy z kolorowymi tłami. Mechanizm działa bardzo podobnie do tego odpowiedzialnego za pisanie kolorowych postów. Możemy więc wybrać jeden z siedmiu jaskrawych kolorów, by wyróżnić nasz komentarz z tłumu. Niestety lub na szczęście – w zależności od punktu widzenia – wiele funkcji, które Facebook testuje na małej grupce użytkowników, nigdy nie trafia do ogółu przepadając w worku z nietrafionymi pomysłami.

Kolorowe komentarze na Facebooku (źródło: The Next Web)Kolorowe komentarze na Facebooku (źródło: The Next Web)
 

Możliwość dodawania komentarzy z kolorowymi tłami działa w tej chwili wyłącznie w aplikacjach mobilnych na systemy Android i iOS. A więc nawet jeżeli ktoś z nas należy do losowo dobranej grupy testerów, nie może ich umieszczać w tej formie z poziomu aplikacji na Windows lub z przeglądarki internetowej. Z jednej strony ta forma komentarzy mogłaby w sposób negatywny wpłynąć na czytelność dyskusji prowadzonych na łamach tej usługi społecznościowej. Z drugiej jednak ten sam mechanizm do pisania postów – wygląda na to – przyjął się wśród Facebookowiczów, a nawet nie wygląda to tak źle. Pozostaje nam się przekonać, czy tak samo będzie w przypadku komentarzy.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.